Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacie Porsche Design harddisk instalace

Zdravím. Měl bych dotaz ohledně následujícího obrázku. Bratr má nový harddisk pro Mac a chtěl by ho používat i pro windows. Zasekli jsme se na tomto bodě, kdy nevíme, na co z toho kliknout. Věděl by někdo prosím, co znamená ta Jedna jednotka a Dvě jednotky a na co z toho tedy kliknout? Děkuji moc za po moc.

Je to tam namalované: jedna pouze pro MAC, nebo dvě, jedna pro MAC, druhá pro Win. Ovšem jak je to myšleno, netuším. Obecně platí, že pokud je formát disku FAT32, přečte to jak MAC, tak WIN, ovšem limit velikosti souboru je 4GB. Počkej, až se tu objeví nějaký jabkožrout, třeba poradí lépěji. Návod nedodali?

Dodali jen rychlý instalační průvodce, kde ale nic nic užitečného není :/ Jj, je to tam namalované, ale mate mě u toho druhýho, že na jednom disku je jabko, na druhém jabko a windows. Tomu právě taly nerozumím, jak je to myšleno. Raději chci nějaké potvrzení a ujištění, že klikeme na to správné, aby se něco nepodělalo. Děkuji ale za reakci, počkám, jestli se neobjeví nějaký ten jabkožrout :D :)

podle obrázku to naformátuje buď na souborový systém pro linux (mac), nebo na dva oddíly.
je třeba doufat, že ve druhém případě bude fat32(exfat) oddíl první, jinak ho windows stejně neuvidí.

jestli už tam jsou nějaká data, pochybuju že na to mysleli i v zemi krále trumpety a ten obsazený oddíl zdlouhavě přesunou. ale píšeš nový disk, tak druhou možností není co zkazit.

pokial sa použije mac formátovanie-prvá ikona,disk sa naformátuje na mac os extended/journaled/,pokial sa zvolí možnosť win+ mac,bude to ms dos compatible-obvykle fat32 kvôli kompatibilite so staršími mac os ako high sierra,ktoré ntfs vedia čítať,ale na ňu odmietajú bez doplnkových utilít zapisovať