Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno [JS] URL link na volanie funkcie

Zdravím, potreboval by som v JS (používam knihovny jQuery a AngularJS) volať určitú funkciu v závisloti od toho čo obsahuje URL... obsahom URL bude path (cesta) na reálny súbor,.. ovšem prejdením na danú URL potrebujem práve nenačítať tento súbor, ale načítať iný súbor (ktorý má určité závislosti na predchádzajúcom súbore).

príklad:

web/a.html obsahuje <b>ananás</b>
web/b.html obsahuje <b>banán</b>

a napísaním do prehliadača [patchtowebfolder] ../web/a.html aby sa zobrazilo v prehliadači "banán".

loadovanie je riešené ajaxom, takže potrebujem zistiť ako by mohla URL zavolať daná ajax funkciu.

Pozerám že URL môžem zapísať do promenné v JS skrz

var URL = location.href;

resp.

var URL = window.location.href;

a dále s URL pracovať, prečítať tento reťazec a podla neho upraviť chovanie stránky (zavolať určité funkcie).