Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM - je využita jen polovina z 8GB

Zdravím,
mám problém s PC, konkrétně s RAM. Mám 2x4GB DDR3, každý jiný modul. Kupoval jsem je zvlášť, ale v BIOSu i ve WIN10 se zobrazuje 8GB. Ve správci úloh se zobrazuje že využito je maximálně 4GB a zbytek je maximálně v pohotovostní paměti nebo v mezipaměti. Ani ve hrách které jiným žerou více RAM se do využité paměti nedostane víc jak 4GB. Mám vypnutou virtuální paměť, zpomalovala PC a bylo to podobné, jen se polovinavirtuální paměti zaplnila a druhá část se nezaplní.

Nevím co s tím. Poraďte prosím. Děkuji
Změna předmětu, původně: RAM (Prasak)

Ja som to teda nikdy nerobil (nac), ale teraz kvoli tomuto som si v Aide zapol "stress memory" a do pol minuty mi krasne stuplo vyuzitie RAM na 100% (v mojom pripade teda vsetkych 7GB). // free progamov na hratky s pamatou budu urcite desiatky...