Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafika štetec Illustrator

Dobrý večer. Učím se v Illustratoru. Nakreslil jsem mapu na grafickým tabletu pomocí štětce. Nyní bych potřeboval udělat ze zemí na mapě "tvary" tak abych je mohl vyplnit celý barvou atd. Můžu nějak spojit lajnu bez toho abych dělal novou?

Pokusím se nastínit jednoduše můj problém. Nakreslím třeba Německo (mám uzavřený tvar) nyní kreslím Rakousko ale už bez Německých hranic protože ty už mám (tím pádem to nemám uzavřený a nevyplní se mi to až k hranicím Německa barvou do detailu). Můžu nějak ty hranice pospojovat a nebo musim nakreslit Německo zvlášť Rakousko zvlášť atd.... :)

Díky.

Změna kategorie, původně: Programování (host)

Řešení:

Obecně platí - Rakousko uděláš tak, že vykreslíš hranice až po Německo a samotné německé hranice "hodně" přetáhneš do Německa, ale pouze tak, aby zasahovaly jen do něj a objekt uzavřeš. Následně "polotovar" Rakouska ořízneš už hotovým Německem - a máš přesnou a navazující hranici, přitom to budou stále dva různé objekty.