Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1920*1080 nebo 1920*1200?

Zvažuji výhledově vhodnost LCD.

Kvůli práci/desktopu se hodí "více řádků", tedy *1200. Co ale ve hrách, je vůbec 1920*1200 (16:10) všeobecně podporováno? Ať není v 80% her plocha s černými pruhy. U opravdu starých her s tím počítám, to se nedá nic dělat.

Nebo raději klasiku, fullHD, 16:9?

Na vysněné 1920*1920 se kvůli nesmyslné ceně a nulové podpoře ve hrách vykašlu.

Zatím se držím 1280*1024. Zvažuji tu trochu změnu, občas by se hodily dva monitory, tak trochu špekuluji..
Díky za rady.

Vlastne si si odpovedal sam.
Kvůli práci/desktopu se hodí "více řádků", ano vsetko na webe (nebudes musiet skrolovat), aj na programovanie.

Na video vo formate 16:9 je to zbytocne, treba zvazit zaujmy kazdeho uzivatela, na aky ucel monitor pouzije.

Video 16:9 (fullHD) zas tak v počítači nepotřebuji, vedle mám fullHD TV, film mohu pustit tam. Mám vlastně 2 okruhy:
- práce/desktop, tam se více bude hodit 1920*1200
- hry - a tady nevím, zda nebude vhodnější to běžné fullHD. Ale Wikan mi dal naději :-) (téma jsem hodil i na hráčskou poradnu..)

hovorím o Pivot funkcii, to je napríklad ten monitor nalavo na obrázku:

[samsung-pivot-after.jpg]

síce to nieje original pivot, ideálnejšie sú čo aj ovládace prvky majú tiež otočené (resp. sa samé otáčajú - softwarovo), ale to už je cena jinde.

1600x1200 je ale 4:3, to jen tak na okraj. Nikdy bych nechtel L-Coreho 1280x1024 nebo-li 5:4, za to 1600x1200 povazuju za idealni monitor. Nicmene nemam ho, nedam za monitor 25K.

1920x1200 (16:10) je takovy dobry kompromis. Jiz jsem psal na herni, ze pokud hra podporuje exoticke 5:4, tak jiste bude podporovat i 16:10.

Mezi nami, ono uz je na case, abys ten svuj prastarej 5:4 monitor vymenil za neco "normalniho", asi je z debaty zrejme, ze normalni je mit 16:10. :-D

Ja napriklad jiz mam vedle sebe dvakrat 16:10 1920x1200 (staremu totiz odesla trubice a nez se mi ji podarilo vymenit, tak jsem si koupil novy). Jestli je 5:4 OK, tak jako druhy monitor, proc by ne, na to bude stacit.

Edit: Spis je otazka, jestli uz neporidit neco jako toto:

https://www.czc.cz/iiyama-prolite-xub2792qsu-b1-led-monitor-27/204141/produkt

27" monitor, IPS panel, LED podsvícení, poměr stran 16:9, QHD rozlišení 2560 x 1440 bodů

Osobne bych do nej sel nemit uz ten svuj relativne novej EIZO 24" 1920x1200.

Když koupíš FullHD, tak budeš mít na výšku téměř to samý, co máš teď. Akorát to bude širší. Takže pokud ti to vyhovovalo pro surfování na netu, tak po vertikální stránce žádnej rozdíl, horizontálně máš bonus. Pokud ti to dosud nevadilo, vyšší nepotřebuješ. Akorát si budeš muset na netu zvykat na více volnýho místa po krajích, protože většina stránek je prostě nudloidních. Jen vybírej takovej, kterej bude mít panel stejně vysokej, jako tvůj dosavadní monitor, aby se ti nezmenšily písmenka, tedy alespoň 24".

Při 1920x1200 získáš i řádky na výšku. Ve hrách by neměl být problém, já mám monitor 1680x1050 (16:10), což už je dnes taky vcelku exotika a není hra, která by v tomto rozlišení nefungovala na celej obraz.

Přestože by si FullHD mnoho místních návštěvníků nenechalo ani jako tácek pod kafe, tak to není tak hrozný, jak to vykreslují. Jak jsem psal - v počtu řádků na tom budeš téměř stejně, jako doposud.
Ale jelikož máš dostatečně výkonnou grafiku, tak bych taky raději vzal 1920x1200. Na práci to rozhodně není k zahození.