Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj, syn má tuto sestavu seznam + ještě SSD Samsung 850 EVO 256GB. Seznam: Intel Core i3-4160, GIGABYTE GA-B85M-D3H - Intel B85, MSI R9 270 Gaming 2G, Crucial Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600 CL9, Seagate Desktop HDD - 1TB, Seasonic Energy Knight SS-500ET T3 500W OEM, Zalman Z1, černá a DVD.
Hraje WoT, CSgo, GTA5 apod. Chtěl by to upgradovat, pokud to teda jde a není potřeba koupit nové PC. V GTA už mu grafika nedovolí nastavit na nejvyšší detaily, na normal jsme dali "Sledování výkonu" a procesor a grafika jelo cca na 90%.
Pomohlo by koupit jen nový procesor a grafiku? Zvládne to tato deska? Nebo prostě co navrhujete.
Moc děkuji za radu a názor.

Dve moznosti:

1. Koupit cely novy PC.

2. Upgrade stavajiciho PC a to konkretne procesor + graficka karta. Problem bude s procesorem, protoze musis koupit Haswell, ktery se jiz spatne shani, takze spis bazar. Minimalne neco jako Intel Core i5-4590 a koukam, ze na CZC jeste maji Intel Core i5-4690, ale over si na strankach vyrobce tve zakladni desky, ze do ni pujde, mel by. Lepe ale draho by bylo porizeni Intel Core i7-4790, ten jiz take na CZC neni. Otazkou ale je, jak dlouho to bude stacit, urcite lepsi nez stavajici, ale dal uz zadny upgrade nepujde a na nove hry uz to zacne byt slabe, pokud je teda pozaavek na nejvyssi detaily. Grafickou katu muzes libovolnou dle tve penezenky, do PC pujde dat. Zajimava je treba GTX1060/6 pripadne lepsi.

Jo díky, trošku mě zaskočily ty ceny. Je otázka jestli to nechat a cca za 1-2 roky koupit nové PC. Jestli upgrade nový proc+grafika budou nějak znatelně lepší, teda lepší to určitě bude, ale jestli to má zas až takový smysl to kupovat. Pokud něco zlepšim cca o 10%, tak to asi moc smysl nemá.

GTX1060/6 je dnes mainstreamova grafika, jedna z nejprodavanejsich, je jasne, ze ale donekonecna nebude stacit ani ta.

Ovsem tvuj procesor i3 uz je ke GTX1060 slaby a grafika neposlape naplno, navic co jsem slysel, tak GTA5 dost zatezuje i procesor, ostatni hry co pises nevim, nehral jsem. Vykon procesoru momentalne zacina rust a je tak otazka, jestli casem nebude potreba vic nez 4jadrove core i5, ktere mas ode me navrhnuto. Zalezi na tobe, jak jsi na tom z penezma, novy PC je urcite lepsi reseni, ale cenou se dostanes mnohem vys nez cca. 5K za procesor + 8K za grafiku. Sam bych asi do toho upgradu sel, ale je opravdu tezke radit nekomu jinemu. Jeste pockej, jestli nekdo napise, zda to vidi stejne jako ja nebo ne.

Poznámka:
Upgrade procesoru by asi šlo, ovšem otázka je pokud ta jetá deska/s.1150 zdechne, už třeba tím výkonnějším, ale žravějším procesorem, tak nastane možný problém s náhradou.

Řešení -
1. nový stroj/starý prodat/darovat pionýrům

2. myslím, že se zatím dá hrát bez problémů, byť s určitým nastavením/snížením detailů a to vždy dle nároků té které hry

No jasný, to může zdechnout cokoliv a je pak vždy problém a kor ta deska asi není lehký sehnat stejnou.
Je právě otázka jetsli má smysl do toho jít a bude ten upgrade znatelný nebo ta druhá varianta, zvládnout to s tim co má, což ještě asi vydrží 1-2 roky i za cenu snížení detailů.