Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno uvolnění souboru v C#

Dobrý den.

Řekněme, že tímto vytvořím něaký soubor na disku:

File.Create(file_name);

no a pokus bych následně chtěl s již vytvořeným souborem pracovat (třeba ho přesunout):

File.Move(file_name, path + file_name

, tak to vždycky vypíše "The process cannot access the file because it is being used by another process."...což znamená, že soubor je již používán jiným procesem. Tak se chci zeptat, jen jakoby "uvolnit" ten soubor, aby již nebyl využívaný?

Děkuju za případnou odpověď.

No právě že není.

Zkoušel jsem:

File.Close(file_name);

pak toto:

file_name.Close();

a pokaždé to hlásí chybu. Když ale vyzkoušíme:

FileStream fs = new FileStream(file_name, blablabla);
             StreamWriter sw = new StreamWriter(fs);
             //zapsání so souboru
             sw.Close();

Tak tohle funguje.

Nicméně tady v tom příkladu, jak to funguje "uvolňuju" až "nadstavbu" FileStreamu...takže to je jiný. Ale já bych to zrovna chtěl v tom prvním případě...navíc nechci zapisovat, ale jen vytvářet + dál s tím souborem pracovat.

Metóda File.Create vráti FileStream, ktorý kým nezavrieš, tak je vytvorený súbor používaný tvojím procesom. Takže by si to mal spraviť nejako takto:

File.Create(...).Close();

Len trochu nechápem, načo je dobré vytvárať prázdny súbor.