Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem utorrent problém při seedovaní

Zdravím všechny. Chtěl bych Vás poprosit touto cestou o pomoc. Mám problém se seedovaním stažených věcí, který se objevil cca před půl rokem. Do té doby vše fungovalo normálně.Když stahuji nějaký torrent tak vše funguje jak má - stahuje i odesílá (seed funguje), ale když např. vypnu pc a pak zapnu uTorrent aby Seed, nebo to dělá i po pár minutách od stažení posledního torrentu, nejprve se dole v pravém rohu objeví oranžový trojúhelník s hlášky že je problém s připojením a po chvíli zase cervená značka s hláškou že nepripojiteľný a že to blokuje router nebo firewall, je potřeba otevřít port, abyste mohli připojit k jiným. Používám uTorrent 2.2.1, instaloval i spouštím jako správce, spouštím ho manuálně, ne automaticky po startu win. Mám Win 7. rychlost 300 Mb / s download kabelový modem ZTE ZXHN H168N propojený s pc kabelem.Červené šipky nemám v programu na stahování torrentů, aktuální po reinstalovat seed 4 torrenty a všechny mají zelené šipky. Nevím jestli mám veřejnou nebo soukromou IP, protože nemohu najít smlouvu s UPC.

Nenapsal jsi, co jsi udělal pro nápravu (vypnul antivirák, zkontroloval router, firewall, ten další port jsi otevřel)? Neblokuje ti to provider? K uTorrentu by ti nejlíp mohli pomoci - přímo na http://utorrent.cz/chat/ nebo v tamním fóru.

Ten uTorrent 2.2.1 používáš proč? Jenom proto, že to někdo prohlašuje za nejlepší z nejlepších? Zkoušel jsem ho - je nestabilní. Používám verzi 3.5 (44294) a stahuji bez problémů (extra neseeduji).

PS:

rychlost 300 Mb

Ale na screenu je 30Mbit/s. To tě nezaráží?

Ten uTorrent 2.2.1 používáš proč?

Neznalí lidé s neveřejnou ipv4 utorrent ve verzi 2.2.1 používají zejména proto, že chtějí honit ratio na privátních torrentech a dvojková verze, na rozdíl od trojkové, posílá v dotazu v url i ipv6 (i teredo ipv6), takže jsou pak lépe dohledatelní pro leechy a víc toho nasdílí (klidně i mnohonásobně víc).
Znalí lidé se na nějaké skutečné honění ratia tak akorát můžou vytento a vygenerují si uploadu kolik chtějí prográmkem na generování uploadu, například tímto:
http://krakatoa.www3.cz/bittorent/seedbox.php

Používám verzi 3.5 (44294) a stahuji bez problémů (extra neseeduji).

Jenže tazateli jde evidentně o skutečné seedování :-)
Já osobně používám taky trojkovou verzi utorrentu, jenže z toho důvodu, že jsem znalý uživatel (viz výše) a upload řešit opravdu nemusím. Pokud bych ale musel řešit skutečný upload, tak bych taky používal dvojkovou verzi, z důvodu uvedeného výše.

uTorrent 2.2.1 je v pohode a naprosto stabilni, tam problem nehledat (bezi mi roky naprosto bezproblemu). Pokud mate pripojeni od UPC, verejnou IP nejspis mate. Je jen potreba na routeru nastavit presmerovani portu zvenci na pocitac kde bezi uTorrent a ma tento port nastaveny pro prichozi spojeni:

[1513879097.png]

[1513879135.png]

Netuším co máš vůbec za problém. Mám ale pár poznámek.
To, že nemáš stav sítě dočasně označený zeleně, nic ve vztahu k fungování sítě neznamená. Je to jen označení pro to, jestli je někdo na tebe připojen a tvůj klient funguje jako server nebo ne. Pokud stahuješ tak je daleko větší pravděpodobnost, že se na tebe někdo připojí, protože se chceš připojit ke všem (k těm co stahují i k těm co sdílí). Jenže pokud jen chceš sdílet, tak se chceš připojit k těm, co stahují, tedy v případě privátního torrentu to může být třeba jen 1/50 swarmu... A pak je to otázka toho, aby se k tobě někdo připojil jako klient tak to chvilku může trvat, protože nejdřív se odešle dotaz na tracker a ten nabízí tvou (třeba ipv6 teredo) adresu těm, co si ji vyžádají...
Takže pokud ti to před půl rokem fungovalo líp, mohlo by to být tím, že jsi měl veřejnou ipv4 a teďfunguješ tak akorát na veřejné ipv6 teredo. Můžeš tak akorát ověřit jestli máš nebo nemáš ipv4 a případně nastavit tak, aby byl tvůj klient vidět zvenčí z internetu. Případně můžeš pro jistotu překontrolovat na trackeru jestli funguješ jako ipv6 aktiv, ale to asi ano, když jsi zelenej při stahování.