Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD mechanika - nefunguje

Nazdárek, vložím do mechaniky CDčko a ono se nenačte. Prostě to notebook vůbec nezaregistruje. Ve správci zařízení je vše ok, mám Win 10.
Zkoušel jsem samozřejmě různá CD..

Tak jsem zpátky z biosu a mechanika tam vidět je.

můžeš stáhnou nějakou live distribuci Linuxu, nabootovat z ní a otestovat.

Na to si úplně netroufám. Je to jen DVD mechanika stejně ji skoro nepoužívám asi to nechám být. Jen škoda, koupil jsem si nové album od eminema, takže poslouchat ho budu nejspíš jen v autě, co se dá dělat.

Notebook už mám 3 roky, byl bez OS. Nainstaloval jsem OS + ovladače ze stránek výrobců. Mechaniku jsem 3 roky nepoužil až dnes a právě jsem zjistil, že nefunguje. Šel jsem tedy do správce zařízení DVD ROM - aktualizovat ovladače. Po tom mi to hodilo hlášku, že používám aktuální ovladač. Zavřel jsem správce zařízení a když jsem ho po 5 minutách znovu otevřel mechanika nikde.