Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk v SATA III

Dobrý večer, chci se zeptat ohledně instalace WIN 10 na SSD-jedná se o desku MSI 760GA-P43 (FX) , jsou tam dva porty SATA III 6GB-jsou tyto porty v AHCI? Stačí do jednoho z nich připojit SSD disk a instalovat, nebo je nutné v BIOSu nastavit na AHCI-jde mi o to, jestli když jsou SATA III tak automaticky jedou v AHCI.
Při čisté instalaci WIN 10 na SSD disk /Crucial MX300/ se automaticky nastaví TRIM a vypne defragmentace?
Díky za odpovědi.

Nespoléhej na to, že je to automaticky nastaveno na AHCI. Zkontroluj si to v BIOSu před instalací OS. Ono to jde přepnout i po nainstalování systému, ale nemusí to dobře dopadnout. Trim a defragmentaci nastavuje systém už od Windows 7 automaticky.

Ve správci zařízení je toto: Řadiče IDE ATA/ATAPI:PCI STANDARTNÍ DVOUKANÁLOVÝ ŘADIČ IDE
V BIOSu pod položkou Integrated Peripherals - Extra Raid/Ide Controller je nastaveno IDE /Takže to v BIOSu přenastavit na na AHCI a znovu nainstalovat WIN? Nebo stačí přenastavit v BIOSu a stávající instalace si s tím poradí? Jsou to WIN 10 pro 64./

Díky, já ty WIN raději nainstaluju znovu, v tom Biosu stačí nastavit Extra Raid/Ide Controler na AHCI?
Nebo nastavit i položku On-Chip Ata Devices? Na desce je 6 portů SATA II /tam je DVD mechanika/ a 2 porty SATA III a tam je systémový SSD a datový HDD.

Díky, podle toho co jsem o tom přečetl /a jsem schopen pochopit/ jsou ty dva rychlé SATA III porty napojeny přímo na "severní můstek" a jsou ovládány pomocí Extra Raid/Ide Controler /ten tedy přepnu na AHCI/ a těch zbývajících šest SATA II portů je napojeno na "jižní můstek" a ovládáno On-Chip Ata Devices /to nechám v IDE-pro DVD mechaniku asi lepší/.