Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika nezvládá video a zvuk

Zapojil jsem do PC grafiku Nvidia Quadro nvs 420 a nemůžu ani pustit hudbu, praská v reprákách a video na youtube se seká neskutečným způsobem. Je mi janý že je to pracovní grafika, ale tohle by snad měla zvládat. Máj ji kvůli podpoře 3 LCD běžících současně. Díky za rady

Mám pocit že jsou to stejné ovladače co jsem tam nahrál. PC je HP XW 4600 Workstation. C2Q 9300 4GB DDR2 SSD 256GB, ale spouštím asi tak 10aplikací zároven jsou to 3 firemní pak word excel email firefox atd nyní mi k tomu hraje hudba z mp3 a vytížení CPU je cca 8-10%, jen ten youtube vůbec nejede zatížení cpu kolísá, ale nikdy není na 100%.

Zvuk a to i ten co mám staženej v PC v mp3 se trhá tím víc čím víc spustím okem ve FF i Chrome jako by prohlížeč sebral veškerej výkon grafice a systému. Stačí přejíždět po oknech myší a zvuk se začne trhat.

Koukni taky do Správce úloh, co ti tam všechno běží za procesy. Opravdu tam není nějaká škodná? Ona k tomu stačí chvilka nepozornosti... Zkontroluj to programy AdwCleaner + MBAM (oba! a nejlíp v nouzáku OS).

Taky zkontroluj v msconfig - karta Po spuštění (k provozu PC nemusí tam být nic). Pokud tam máš něco, co potřebuješ k životu na PC a víš k čemu to je, tak to tam nechej. Taky v Plánovači úloh může být skryto tajemství.

Nejelo to ani když bylo všechno vyplý jen youtube ve FF. Myní jsem vypnul cca 3 aplikace po startu v msconfig zrestartoval a celkem to jede. Předtím tam byla VGA Ati 2600XT a pouze 2 LCD. Mám pocit, že pokud přidám Ramky tak to pojede...

Takže jsi to ani nezkusil? Případné znovuzaškrtnutí přece nebolí.

Je to na tobě, ale z těch programů nemusí hned po startu Windows běžet nic (ty gaždety, když na nich lpíš). Ty "zakázané" aplikace samotné si můžeš spustit podle potřeby i "ručně" kliknutím na ikonu programu, anebo si je spustí závislá aplikace. Zákaz těch aplikací neznamená například, že tím vypneš třeba kartu nVidie, Outlook se taky dá spustit zástupcem, nemusí startovat s Windows a stále běžet na pozadí, i když ho nepoužíváš (a u ostatních je to podobné).

zkoušel jsem všechno vypnout, outlook používám potřebuju ho mít spuštěnej celej den a startuje sám to potřebuju, v gadgetech mám několik věcí které používám a mam to po ruce, některé apky mám nastavený i po spuštění a tak abych když ráno přijdu a cvaknu tak aby naskákali nejlépe na to správný LCD.

ta grafika je pekelně stará, to máš nainstalovanou vistu nebo xp?
na takový hw bych ani necpal moc nové ovladače, výrobce je se starými grafikami netestuje.
3 výstupy má dnes kdejaká integrovaná grafika v notebooku, toto nebyla nejlepší volba.

psal jsi, žes grafiku měnil - ke zhoršení situace mohlo vést nedokonalé vyčištění starých ovladačů.
staré ovladače se dají zobrazit i ve správci zařízení, googli:

devmgr_show_nonpresent_devices

nebo si zobraz drivery v ms autoruns

Beru na vědomí že grafika je stará, ale i celej komp je cca stejně starej. Jak jsem psal je instalovaný W10 na novém ssd. Původní grafika byla ATI 2600XT nepodporující 3 LCD. Ati drivery tam byli nahraný přes WU žádný catalyst contol center ani ati driver nic v seznamu programů není, aby to šlo běžně odinstalovat, zkouknu ještě správce zařízení. Pokud člověk instaluje drivery standartně nahraje ty poslední. Ale rozumím, že by bylo lepší zkusit starší (nějaký starší)... To že to bude chyba driverů bylo první co mě napadlo, jenže než budu trénovat jiné, chtěl jsem vyloučit ostatní možné varianty problému. To že je dnešní HW silnější a něco umí neřeší moji situaci, já nepotřbuji měnit celé PC za několi tis. tahle grafika má ve specifikaci podporu až 4 30" LCD FHD takže logicky by to měla zvládat.