Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhrada MB se Z87

Pravděpodobně budu muset nahradit základní desku:
GA-Z87-HD3
Je v ní i7-4770,takže taktování není podstatné (ale 90 W TDP je podstatné).

Bohužel desku se Z87, H87, Z97, H97 jsem už nikde nenašel (použitou neuvažuji).

Jaká je dostupná náhrada? Je dostupná analogická deska typu Q87 či Q97 a čím se liší? Je použitelná deska s čipsetem C226 a čím se liší?

akorát ať si dá nešťastník pozor na síťovku:

LAN - Qualcomm Atheros Killer™ E2200 Series

instalovat pouze čisté drivery (instalátor jednotky mega), bez přibaleného svinstva.

- - - -
jinak v mini atx nevidím problém - slot pro grafiku to má, ještě vedle cosi navíc...