Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze vypalovat na jeden druh CD-R, ale na druhý bez problémů.

Zdravím,

budu opravdu rád když mi někdo dokáže poradit.. Mám CD/DVD vypalovačku TSSTcorp CDDVDW SU-208FB na notebooku značky toshiba. Když chci vypálit datové CD na CD od X-site CD-R 700MB, tak vše proběhne v pořádku, ale na závěr vyskočí hláška "Při vypalování na disk došlo k chybě. Diks možná nebude možné znovu použít." Zkusil jsem i několik vypalovacích programů, ale i když vše proběhne v pořádku a žádná chyba nevyskočí, tak stejně když dám CD znovu do mechaniky tváří se jako prázdné CD a dává možnost vypalovat. Myslel bych si že mám zřejmě odpálenou mechaniku, ale na jiný druh CD K-Classic CD-R 700MB, což je mysím si stejně srovnatelná sh!t kvalita vypalovat jde bez problémů. Nevíte tedy někdo čím bych mohl problém vyřešit?? Jediné co mě ještě napadá je, že K-classic CD mají horní povrch matný jako např u Verbatim, a X-Site CD mají horní povrch spíše lesklý, ale netuším zdali to má na něco vliv, když se stejně vypaluje na spodní stranu disku.... Díky za případné rady a názory...

Vzájemná nekompatibilita vypalovaček a médií, to už bylo odjakživa - různé vypalovačky mají problém s různými médii. Problém vyřešíš tak, že budeš používat ty média, která na Tvé vypalovačce fungují a těm nefungujícím se vyhneš.

kupuješ neznámá noname média, tak se nediv. vyhodil jsi 150kč, udělej si z toho plašiče ptactva na zahradu.
můžeš očistit čočku v notebůů isopropylem, ale stejně ten shit nemusí jít přečíst v jiné mechanice. ušetřil jsi celé 2 kč na médiu a věnuješ čas výrobě bezcenných zmetků - jsi ideální manažer do fabriky.