Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pípání speakeru při startu

Ahoj

Bez toho abych něco instaloval nebo v pc něco měnil, začalo při startu pípat.
PC zapnu objeví se logo biosu, pak post a během toho začne pípat, všechna pípnutí jsou krátká
1x hluboký,
4x střední,
1x vyšší,
2x střední,
je to skoro jako melodie z nějaké staré hry,
pípání začíná při postu, pokračuje až na loadovací obrazovce win7 a až pak skončí, win pak normálně ukáže login a dá se přihlásit a pak normálně pracovat

zajímalo by mě co by to mohlo být, žádný beepcode, který by tomu odpovídal jsem nenašel, deska gigabyte ud4, procesor amd athlon x2, 4gb ram

díky

Mňam, zase lahoda.

Melódiu Bios, s pokračovaním hrania sluchovo ľúbozvučných frekvencií pokračujúcich až do načítania gr. prostredia Windows nahraj, no a logicky ju zaves sem vo vhodnom formáte. Neupejpej se.

To tu ešte nebolo. Neboj, niekto šifru dekóduje.

1x hluboký,
4x střední,
---- To je v morseovce skoro B (nebo jasná jednička, šestka nebo devítka a na pozadí neblikají světýlka)
Jasný důkaz je tady: https://www.youtube.com/watch?v=rnYCboElgHs

1x vyšší,
2x střední
---- To je v morseovce jasné D nebo G (za předpokladu že v pozadí nikdo neříká "ET Go Home").

Jestli jsou to nějaké moderní beep codes, tak o tom by něco mohlo být v manuálu k základní desce.

tam není nic neobvyklého. zobrazí se obsazemé ramky, zapojené disky, a pak uz jen nejaka ta tabulka, a zavadeni OS
zadny error nebo vystraha, nic neobvykleho, při tom to hraje tu melodii a pak se načte OS

obcas se stane ze zhruba ve prostred monitoru se po zobrazení ram a disků neobjeví ta tabulka ale: "█Ñ" zelený blok a bílé N-tilda
a tam se to zasekne a nic se dal nenacita, po restartu zase "normalni" post, zahrani melodie a nastartovani OS

Tak tohle jsem slyšíval při spouštění svého prvního PC, ale to dělal HDD. Já slyším první pípnutí (to bych akceptoval jako normální signál desky, že se počítač zapíná), a ten zbytek koncertu asi hlásí HDD, že půjde do kytek (vystavují hlavičky, a asi jim to moc nejde). Zkus prověřit, v jakém je disk stavu…

Tak ten program neznám, ale toho "zdraví" už bych se bál, a disku nevěřil - může běhat ještě dlouho, nebo do týdne umřít, to se bohužel předpovědět nedá, ale každopádně je na zamyšlení, zda nekoupit nový, a ten polomrtvý naklonovat, dokud to jde (výhoda klonování je v tom, že jako uživatel výměnu za jiný disk nepoznáš, co se týče programů a dat = vše bude stejné, jen na novém disku).