Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor sám od sebe zbělá

Dobrý večer, všiml jsem si, že tu je dost diskuzí na rozbité monitory. Bohužel se musím přidat. Dostal jsem k Vánocům monitor: iiYama Black Hawk G-Master 2530HSU.
Zapojil jsem kabelem HDMI grafika = monitor. V PC jsem nastavil frekvenci na 75Hz, kterou monitor umí. Asi hodinu jsem normálně hrál a po hodině hraní monitor zbělal a byly na něm pruhy. Musel se monitor vypnout a zapnout, aby to zase šlo, jenže to dělá pořád..během chodu to prostě zbělá a pruhy. Zkusil jsem jiný kabel, ale bez výsledku. Teď jsem připojil VGA kabel a vše šlape, jak má (na 60Hz, 75H nejde dát). Čím by tato chyba mohla být? Vadný monitor? Kabel? Grafika? (HD7790 1GB, napadlo mě, že za to může grafika, jestli není stará nebo tak). Abych věděl, jestli reklamovat monitor nebo pořídit lepší grafiku, díky za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Resolutions     - VGA: max. 1920 x 1080 @60Hz, HDMI/DisplayPort: max. 1920 x 1080 @75Hz
Horizontal sync - VGA: 30 - 83kHz, HDMI/DisplayPort: 30 - 84kHz
Vertical sync   - FreeSync: HDMI/DisplayPort: 48 - 75Hz
Synchronization - Separate Sync

jejich 'free sync' se volí v osd menu monitoru:

User controls : picture adjust (contrast, brightness, OverDrive, ACR, ECO), input select, audio adjust (volume, mute, HDMI audio input), store user setting, colour adjust, manual image adjust (i-style mode, H.V. position, clock, phase, sharpness, black tuner, HDMI RGB range, video mode adjust, blue light reducer), setup menu (language select, FreeSync, OSD position, OSD time out, OSD background, LED, opening logo, auto image adjust), information, memory recall