Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Affinity Designer -převod bitmapy do křivek

Adobe Illustrator to umí, je to jednoduché. Načtu obrázek/fotku (bitmapu) a prostě s určeným počtem barev převedu do vektoru (emf, wmf..). V AD nemohu takovou funkcionalitu nalézt, v dřívějších verzích to nešlo, https://forum.affinity.serif.com/index.php?/topic/33990-convert-raster-or-image-to-vector-shapes/

Online nástroje mi nevyhovují. Zaprvé se mi nechce někam něco/fotky uploadovat, zadruhé to má omezení na velikost a možnosti, zatřetí práce online není pohodlná.

Dá se to nějak v AD udělat? Pořídil jsem si jen desetidenní trial, koukám na to čerstvě pár desítek minut. Affinity Photo jsem koupil (1190), troufám si říci (jako neprofesionál), že se Photoshopu plně! vyrovná. Nevýhodou může být pro někoho absence češtiny.

V příloze je výsledek pár kliků v Illustratoru. Rád bych dosáhl podobný výsledek i v AD.

Díky za nápady, náměty.

No, bylo to slíbeno před třemi roky, 18.7.2014…

Tracing will come in the future - but it will be a new 'Persona' (one of the main buttons along the top left of the window) so that it can have its own UI and tools. We have a fair few ideas for this - not just the obvious... :) It's not coming any time soon though, I'm afraid to say...

Tak funkci na převod bitmapy do křivek jsem nenašel.. Respektive (u fotek) to nefunguje, či funguje divně.. (Inkscape hlásí, že to bude trvat strašně dlouho a kousne se).

Nu, počkám na dvojkovou verzi, zatím bude stačit AI.

Inkscape mi připadá stejně neuchopitelný jako Zoner Callisto, uživatelská přívětivost jako u Gimpu. AI i AD jsou na tom z mého pohledu nesrovnatelně lépe (a oba svým způsobem podobné, pokud člověk zkousne ty "perzóny"

Callisto je kopie Corelu, navíc se už více jak 10 let nevyvíjí. Osobně s ním problém nemám, je to asi nejlepší vektorové kreslítko zdarma. Samozřejmě je to puristický nástroj, takže bitmapy jsou čistě okrajovka, stejně tak to z důvodu stáří nezná nedestruktivní operace apod.