Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power banka

Dobry den,
Koupil jsem si Power banku 20000 mAh. Chtěl bych nabíjet notebook.
Nevím jestli bude stačit kabel USB-USB, nebo musí být nějaká redukce a musí se to nabíjet na notasi tam, kde se nabíjí přes elektřinu?

Notebook ma obvykle adapter s vystupnim napetim 19V. Obyčejná powerbanka má 5V. Takže asi sám uznáš, že normální powebankou to nabíjet nepůjde, nehledě na to, že notebook nejde nabíjet tak, že něco připojíš do USB a budeš čekat, že se ti to přes USB nabije.

Za druhé. Těch 20 000mAh je pro napětí článku v powerbance - 3.7V. Pokud to přepočítáš na napětí notebooku, obvykle 14.8V, tak máš najednou kapacitu 5 000mAh a s tou notebook fakt nenabiješ.