Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Programy na tvorbu PHP

Dobrý večer, hľadám nejaký software na tvorbu PHP web stránok. Skrátka aby to bolo niečo ako napr. Nvu, Web Page Maker atd...

Skúšal som program PHPMaker 2018, ale keď som sa na ten program tak pozeral, a skúšal som si funkcie toho programu, tak mi z toho programu len vyplýva, že je to program na vytvorenie stránky, ale na tej stránke sa dá IBA spravovať databáza a nič viac. Takže program o ničom.

A hľadám program teda ako som už hore písal, že to bude niečo podobné ako Web Page Maker.

Áno, ale práve to je to. Hľadám program na PHP pomocou ktorého budem ten web robiť cez design ako to má napr. Web Page Maker.

WPM to má tak, že keď ho otvorím, nemusím písať žiadne kódy, skrátka hneď tvorím stránku. A toto hľadám niečo podobné aj na php, že nebudem písať ručne php kódy, ale že sa mi zobrazí okno, v ktorom už hneď robím tú stránku atd...

Dobre ďakujem, a ešte aby som nezakladal nové téma:

Urobil som si stránku cez WPM, neviete ako tam mám vložiť napr. php script, ktorí z databáze pridá údaje do tabuľky?

Resp. naprogramovať to viem, ale neviem spraviť to, že to vloží údaje do tabuľky. Napr. mám vytvorenú tabuľku, v ktorej sú 4 stĺpce a 5 riadkov. A teraz chcem aby napr. pridaj.php urobil to, že to pridá do tabuľky, ktorá sa nachádza napr. index.html, že to tam pridá text.
Ak nechápete, skrátená verzia otázky:

Dá sa "skonbimovať" php a html? Že v php napíšem script, ktorí urobí zmenu na stránke .html? Alebo to musím už celú tu stránku napísať v .php?

Dobre, a ešte sa spýtam.

Vytvoril som si stránku cez WPM, a v notepad++ som si vytvoril nový súbor nazov.php. V WPM som si vytvoril novú tabuľku (5 riadkov, 5 stĺpcov).
Ako spravím, resp. aký je php kód na to, aby to pridalo nejaký text do tej tabuľky, ktorá sa nachádza v .html súbore?

Ale on PHP nieje HTML, ono je to scriptovaci jazyk ktoreho output po spracovani serverom (interpreter) je HTML (a pripadne aj JS), pri HTML netreba nič programovať, pri PHP programuješ.

Laicky sa to da prirovnať TS (i když ani to nieje spravne), kde je output JS ovšem v tomto pripade je to output kompilera (nemusi to byt docela).... ale istym spôsobom (zas nespravne, pre laika ovsem asi najlepsie na pochopenie) ano určitá časť PHP sa dá považovať za preprocesor jazyka HTML (a pripadne aj JS).

Samozrejme PHP dokaže so "svojim" outputom, resp. s HTML manipulovať.