Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Katastrofalni vykon entry level notebooku - je to normalni?

Zdravim,
synovi jsem na Vanoce poridil notebook. https://www.euronics.cz/notebook-asus-r517sa-xo211t-modry-asur517saxo211t/p437830/
Neocekaval jsem zadnou pecku, notebook ma slouzit jako pomucka ke skole, internet... "Vykon", kterym vsak tento notebook disponuje, me opravdu velice zarazi. Po instalaci vsech windows aktualizaci, ktere zabraly asi 5 hodin casu, se pri uplne ciste instalaci a v klidovem rezimu bez spustenych jakychkoliv aplikaci vytizeni procesoru i HDD pohybuje permenentne v rozmezi 80-100%. Stejne tak me zarazi nepreberne mnozstvi spustenych procesu. Skoro by se dalo rici, ze notebook je naprosto nepouzitelny. Je to normalni? Diky moc za odpovedi

No,NB je slabý,ale po prvém spuštění bude delší dobu stahovat aktualizace a dost možná i aktualizace ovladačů. Určitou dobu to musíte vytrpět. Hlavně žádné zásahy do systému a nastavení,nevypínat žádné procesy. Za pár dní si to sedne.

pri uplne ciste instalaci

To jsi přeinstalovával Windows? Co ovladače?
Pokud ne a jedeš přes ty, které tam byly při zakoupení, tak to nechej běžet do večera, mělo by se to uklidnit.
Taky povypínej zbytečné služby po spuštění a odinstaluj ty jejich balasty. Mcafee apod.

Notebook Pentium N3710

+ dobré na surfování internetu pro důchodce, kteří prohlížeč nezahltí více okny najednou.
+ použitelné na spuštění office. pomajejší odezva se tam dá snést.
+ dobré do dílny na přehrávání mp3 a autodiagnostiku přes usb.

- pro děti naprosto k ničemu, je to ojeb a křáp. ty peníze jsi mohl rovnou hodit do kanálu.

tento hw se typicky používá do monitorů se zabudovaným pc (all-in-one), které nesmí topit = nemají žádný výkon.
krámy s tímto shitem se kdysi nazývaly netbooky, ale udělaly si špatnou pověst.

na podobném hw jsem testoval win7 32bit, jedou, aktualizace mám pochopitelně zakázané, jinak bych dopadl s nekonečným vytížením cpu jako ty. jednorázově jsem tam nainstaloval kumulativní záplaty "sp2", aktualizace systému trvala 3-4x tolik než na normálním pc.

vyhodit tu sračku.

No, spousta lidi, kteri spousti Office, tak zaroven spusti i webovy prohlizec a emailoveho klienta a to je pro tyto "netbooky" vrazedne, nedej boze, ze by tam nekdo snad nahodil i antivir.

ty peníze jsi mohl rovnou hodit do kanálu.

darovat na dobrocinne ucely, poslouzily by lepe. :-)

uf, kdybys mi nevlezl do příspěvku, právě jsem ho editoval.

darovat na dobrocinne ucely, poslouzily by lepe.

musím jen souhlasit :puff:

pro tazatele: ten krám má hodnotu tak 2.000 kč (bez systému, w10 mě nezajímá).
udělám ti vánoční radost: za 2.200 + poštovné to koupím.

Pokud se v klidu pohybuje vytížení procesoru a HDD na 80-100%, pak to normální není. Na nově nainstalovaném notebooku bude probíhat indexování a úvodní kontrola antivirem - to je schopné procesor a disk vytížit. Ale to by mělo po několika hodinách (na slabším stroji) odeznít.
Ve správci úloh si zobraz "více informací", jdi na záložku "podrobnosti" a kliknutím na titulek sloupce si seřaď procesy podle vytížení procesoru. Pak uvidíš, co konkrétně způsobuje vytížení.

MS sa so svojim Windows vydal nejakou zvlastnou cestou, asi ako cely svet po 1989 roku. Za 15 rokov pouzivania Linux som nezaznamenal taketo problemy ake su s Windows. Ked nahram 5 rokov stary Linux, tak to netrva dlhsie ako 20 minut kym to postahuje a nainstaluje vsetky aktualizacie a vzdy sa da popri tom s pocitacom normalne pracovat. Systemovy disk mam 30GB a 1/2 je prazdna aj po 10-tich aktualizaciach.

Linux je pro geeky a důchodce. Osobně instaluju Ubuntu staříčkom, kteří chcou internet, poštu, fotky pravnoučat a sem tam nějaké videjko. Pokud ale potřebuješ plnohodnotnou práci v kanclu (nedaj Bože brát si soubory z rachoty domů!), potřebuješ wokenice. On ten linuxí office nějak funguje, ovšem někdy je to fakt na zabití. O hrách raději vůbec nemluvím.

abych se vrátil k dotazu:

Stejne tak me zarazi nepreberne mnozstvi spustenych procesu. Skoro by se dalo rici, ze notebook je naprosto nepouzitelny. Je to normalni?

je. výrobci notebůů jsou trus - a zasviní tím trusem celé windows.
co s tím:
1) odinstalovat veškeré hnoje z ovládací panely -> programy.
2) tam ale na všechno nepřijdeš a když už jsi koupil takový hnůj, process explorer ti jako běžnému frantovi uživateli nic neřekne.
3) pak můžeš zkusit kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy). a s rozumem nechat důležité věci pro ovládání klávesnice a skoro všechny součásti od m$, ostatní zabít.
4) furt z toho dostaneš jen nejubožejší kancelářský krám, ale aspoň bude funkční. ta hw sračka a vyhozené peníze, co jsi vlastním mozkem koupil, jde na tvoje triko.
5) nejlepší odpověď jsi dostal jsi dostal v 10:08 - a už na nic na nic nesahej, nic nepřepínej.

taky zůstává nejrychlejší řešení: hodit to z okna a rodině se omluvit, že vůbec nevíš co děláš, montuješ se do věcí, o kterých nic nevíš, a jsi příliš pyšný (hloupý), aby ses nejdřív zeptal.

ps: je mi 55 let, asi ti nemusím vykat.