Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AndroidPay - ?

Viděli jste reklamu KB?
www.kb.cz
"nejnovější krok v evoluci placení" :-D
Můžete se někdo vyjádřit k tomu, nakolik to lze bezpečně provozovat na běžném android telefonu?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Je potreba NFC cip, ten zdaleka na kazdem Android telefonu (tech noname levnych) neni. Neco jsem slysel, ze KB se brani pouzivani androidpay na rootnutych zarizenich, cimz si odebiraji cast zakazniku, kteri by to vyuzivali. Jinak by to melo byt tak, ze prilozis NFC a zaplatis jako kartou bezkontaktne do 500Kc, tudiz i v pripade zneuziti o mnoho neprijdes, to riziko se asi da podstoupit. U vyssich plateb musis overovat PINem v aplikaci.

Rizika zneuziti budou, ale porad je to bezpecnejsi nez magneticky prouzek na platebni karte. U nas se sice bezne nevyuziva, ale je tam a taky to je bezpecnostni problem.

Naklady na zavedeni, navic i v bankach sedi ve vedeni konzervativni lidi, kteri nemaji zajem o nove technologie a pokud je konkurence nedonuti, coz by mohla KB zmenit. Je treba psat do FIO a AirBank, kdy to konecne zavedou. :-D Hned jim po novem roce take napisu. Ovsem obavam se, ze zrovna pro me je to uplne na nic, pokud budou delat obstrukce s rootem, snad pujde pred aplikaci skryt.

AirBank si to chce resit aplikaci samostatne, nikoliv AndroidPay. Vcelku nic proti, ale bylo zrejmy, ze implementace bude trvat. Protoze vedeli, ze AndroidPay prijde driv, tak tahali uzivatele za nos. Stejne jim napisu, treba kdyz budou zakaznici psat, tak te aplikaci prideli vyssi prioritu.

Na druhou stranu, ono zase neni kam spechat, at udelaji betatest jini, ja si klidne jeste rok pockam.