Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi pripojenie po čase spadne

Mám starší notebook, r. v. cca 2007:
https://msi.com/Laptop/EX720/Specification

Otázka sa týka čisto tohto notebooku. Mal som starší ADSL router a na ňom mi občas zblblo wifi. Bolo to asi raz za 3 dni, prípadne aj raz za viac dní. Na ostatných zariadeniach v domácnosti problémy nie sú.

Nedávno som zmenil ADSL na VDSL a to obnášalo aj výmenu routra. Odvtedy mi to padá cca 5-6x denne. Samozrejme len na notebooku. Niekedy sa to prejaví tak, že mi svieti tá bodka vo wifi ikone a wifi mi nejde, inokedy sa mi na wifi ikone objaví ten červený kríž ako keby som bol nepripojený.

Pri týchto výpadkoch mi pomôže vypnúť a zapnúť wifi tlačidlom na notebooku.

Router má bohaté nastavenia wifi a možno by úprava nastavení pomohla, ale netuším, čo skúsiť.

Skúsil som nainštalovať jediný ovládač, ktorý som k Windows 7 našiel. Mám síce 64-bitový a ovládač je 32-bitový, ale inštalácia prebehla v poriadku. Po pár dňoch dám vedieť, či poznať nejaké rozdiely. V správcovi zariadení vidím to isté (pôvodne tam bol Windows ovládač, ja som nič neinštaloval), ale po otvorení mi pribudli nejaké taby v otvorenom okne, takže zjavne sa niečo nainštalovalo.

Preco mas vypnuty g+n-mode prodection? Ak existuje v dosahu akekolvek vysielanie 11b, alebo 11g a ty pouzivas 11n je potrebne to zapnut. Trochu klesne vykon siete, ale zvysi sa kvalita linkoveho spojenia. Sice tiez len o maly kusok, ale mozno to bude stacit. Dalsia podstatna vec je nastavit bandwidth na 20MHz.