Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 16 000,-

Dobrý den, před pár dny mé přítelkyni odešel notebook asi po 2 letech a tak hledáme nový, proto bych Vás chtěl požádat o rady či návrhy na notebook. Vím, že to není jen tak, ale hledáme ntb, který neodejde po 2 letech jako ten poslední. Vím taky, že dnešní notebooky vydrží tak cca 4 roky, ale nechceme udělat opět stejnou chybu a koupit počítač, který odejde hned po uplynutí záruky. Odpověďi typu, že mám hledat ntb v jiné cenové relaci mi prosím nepište, přeci musí existovat nějaký kompromis. Osobně mám notebook značky Lenovo(ideapad z710) a funguje již 4. rokem, skoro denně jej používám na podle mého názoru náročné programy(Inventor, Autocad, Rhinoceros,...), taktéž rád hraji hry(Far Cry 4, Crysis 3, Skyrim,...)-počítač stále drží. Na druhou stranu Lenovo(cca 12 000,-) mojí přítelkyně, které se s hrami nikdy nepotkalo, mělo nainstalováno maximálně office, skype a bylo využíváno především na sledování filmů, učení se,... nevydržel. Nehledáme žádný náročný ntb. Přítelkyně potřebuje jen notebook, na kterém může sledovat filmy, učit se(žádné na grafiku náročné programy), brouzdat po internetu atd. Hry a podobně se na ntb provozovat nebudou. Co tak maximálně požadujeme je alespoň 15,6'' display, alespoň 500GB úložiště.
Mnohokrát děkuji za odpovědi.

https://www.czc.cz/asus-vivobook-max-x541ua-cerna_2/220168/produkt

https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-3567-seda_5/227528/produkt

Nerikam, ze jen tyto, ale pro predstavu co asi parametrove vybirat. Ohledne vydrze je to hodne o zachazeni, nekde se s tim klepne a je to raz dva pryc. Takze kazdy muze odejit po dvou letech, ale pokud nebudes mit smulu, tak neni duvod, aby nevydrzely klidne 5-6 let.

Nevim, co to je odesel notebook, par Lenovo notasu jsem videl a nebylo to nijak tragicke, maximalne odesel disk, ale ten se vymenil a jelo to dal. Pokud ovsem odesla deska, tak to je konecna, ovsem spis smula nez pravidlo.