Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizace win 10

24.12. jsem povolil nabídnutou aktualizaci win 10. Po novém spuštění počítače jsem zjistil značné problémy. Ztratily se některé ikony a nastavení programů, změnilo se písmo na horší a přestala fungovat nabídka start. Na levou myš ikona vůbec nereaguje, na pravé tlačítko se otevře seznam nabídek, ale fungují jen některé. Při najetí kurzorem na tlačítko start zmodrá.
Prosím o radu pro laika, jak opět win 10 sfunkčnit. Děkuji

Zřejmě si tu původní verzi dokonale znefunkčnil různým čištěním,zrychlováním a podobně. Nyní je pro tebe asi nejlepší řešení nová čistá instalace stejné verze OS,ale už 1709 a ne 1703. OS není na pokusničení. Zejména W10 to nesnáší.

Myslím, že tam mám novější verzi 1706, win 10 jsem instaloval ještě ze starých win 7. Hodně balastu tam asi bude. Jak provést novou instalaci, abych nemusel kupovat nové DVD. /Jsem důchodce, 67 let). Disk je rozdělený na C, kde je operační systém a na D, kde jsou data, o které bych nerad přišel. Před aktualizací win 10 pracovaly bez problémů.

pro jistotu se dá pojmenovat disk c: a d:, ať si člověk nezformátuje ten špatný.
poznamenat si přihlášení na různé weby, skype atd. (jména, hesla)
svoje zapomenuté soubory z plochy taky překopírovat na d:
podle správce zařízení lze předem stáhnout ovladače na d:, ale deska pro w7 těžko bude mít podporu výrobce ještě pro w10.

http://www.servispckupka.cz/navody_windows_10.php
podle návodu výše stáhnout .iso w10 a vyrobit z něj bootovací flashku nebo dvd.
instalaci spustit "bez zachování starého systému (taky se dá c: zformátovat)
w10 už byly aktivované, čili stejná verze se aktivuje automaticky.
ovladače: 1) chipset driver základní desky, 2) zbytek