Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem počítač nelze "nastartovat"

Dobrý den,zničeho nic se mi na monitoru po zapnutí PC objevil nápis Cable not connected.Počítač nebyl schopen provozu,nešel ani vypnout.Po týdnu,bez jakéhokoliv zásahu počítač normálně po uvedení do provozu zase běžel cca měsíc,a teď když byl spuštěný se zničeho nic na monitoru opět objevil nápis "Cable not connected"Počítač opět nefunguje.Všechny kabely jsem vytáhl a znova připojil,hlavní kabel k monitoru jsem dal nový.Stejně počítač nejde.Co je to za závadu,a jak to že po týdnu najednou normálně zase měsíc šel?Díky za odpověď

Toto jsem kdysi zažil u jednoho monitoru SAMSUNG a na vině byla jeho signálová deska. DVI vstup mu nefungoval, ale po zapojení přes druhý vstup (VGA) byl plně funkční. Můžes tedy zkusit zapojit monitor přes jiný vstup.
Nicméně pokud máš pocit, že v tomto stavu počítač nereaguje, tak může být závada i v něm. Nejlépe to vyzkoušíš tak, že k němu zkusíš připojit jiný monitor (např. televizi přes HDMI).
Pokud to bude počítačem, tak by závada mohla být v jeho grafické kartě, ale úplně stejně by na vině mohl být i zdroj.