Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prečo môj Pc ide raz rýchlejšie a raz pomalšie ?

Mám doma Pc starý už 7-8rokov . Keď napr. hrávam hry a hry zapnem hneď po spustení tak ich ani nemôžem si zahrať , kvôli sekaniu obrazu na najnižšich detailoch , ale keď tam pustim iných členov rodiny (väčšinou sú na Youtube , Facebook ) tak po nejakej hodine a pol , ide rýchlejšie . Videl som to opäť pri hraní , ale rozdiel bol že mi to utiahol Pc na stredné detaily bez sekania obrazu . Otázka je Dá sa to spraviť , aby mi Pc išiel takto rýchlo stále ? A ešte bude to tým , že je tak starý ? Vopred by som chcel poďakovať za odpovede .
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

pred rokom sme z windows Xp dali na 7

předpokládám, že...
1) instalace ovladačů a tedy disková rychlost stojí za vyliž,
2) je stále zapnutá nefunkční a zdržující aktualizace windows.

o dalším malware typu skype a vlastní instalované programy nepíšeš nic (výpis z ms autoruns), takže to pro první přiblížení musí stačit.

Čo sa týka inštalovaných programov , je tam dosť hier (cca 6 hier) a aj iné ako konvertovač pesničiek z mp4 na mp3 , skype atď. Ale tie som zakázal aby nepracovali na pozadí pri iných činnostiach , a s tými inštalovanými ovladačmi ako sa to myslelo? Lebo ešte nerozumiem sa tomu moc , som len na začiatku s počítačmi ...