Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SIM karta otázočka

Dobré ráno, chcel by som sa spýtať, mám SIM kartu resp. paušál od telekomu. Mám volania a SMS zadarmo, a chcem sa spýtať, keď mesačne platím za paušál tak mám neobmedzený kredit? Lebo keď som si chcel zistiť zostatok kreditu, tak mi to napísalo že sa to nedá zobraziť kvôli faktúre.....

pausal - platba za sluzbu po jejim odebrani (muze byt i kombinace cast platby pred a cast po)

kredit - platba za sluzbu vyhradne pred jejim odebranim

---

Nevim o tom, ze by nejaky operator tyto dva pristupy spojil v jeden a nabizel zaroven pausal a kredit. Takze je pravdepodobne, ze pokud mas pausal, nemas zadny kredit. Operatori maji kazdy infolinku, kde ti o platbach daji presne informace, takze pokud nevis co mas, tak neni nic jednodusiho, nez na infolinku tveho operatora zavolat a zeptat se.

Jak píše Redmarx, kredit a paušál jsou dva odlišné způsoby účtování.

Kredit platíš předem, zaplatíš operátorovi 20 eur a můžeš je spotřebovat. Když ti dojdou, máš smůlu a nedovoláš se.
Paušál bych přirovnal k návštěvě restaurace. Přijdeš, posadíš se, objednáš si jídlo, pití, další jídlo, ještě pití, dezert. Když skončíš (ekvivalent konce měsíce), přijde číšník a řekne, že mu máš za to zkonzumované jídlo dát 20 eur. Tvoje "stržení z kreditu" je ve skutečnosti jen připočtení na účet, který zaplatíš na konci měsíce, takže v průběhu nikoho nezajímá, kolik máš u sebe peněz a nestane se ti, že bys neměl za co volat.