Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémně zpomalená wifi

Dobrý den, mám technický dotaz. Nechal jsem si sestavit Pc, všechno funguje až na připojení k wifi. K wifi jsem připojený pomocí USB adaptéru. Na předchozím PC jsem měl stahování až 1,5 MB/s a prohlížeč byl celkem rychlý a teď ani né 400kb/s a prohlížeč je extrémně zpomalený, mnohdy ani nenačte stránku. Nechybí mi v PC nějaké ovladače nebo nevíte v čem by mohl být problém? Děkuji

Ovladač asi nechybí, to by wifi nešla vůbec. Že je lepší počítač připojit kabelem místo wifi to asi nechceš slyšet?

Moc jsi toho neprozradil - jaký operační systém byl na starém PC a jaký máš teď? Jaký máš wifi USB adaptér? Jaké je nastavení sítě?

s dovolením si vypůjčím dotaz:

Že je lepší počítač připojit kabelem místo wifi to asi nechceš slyšet?

1) můžeš napsat, jak máš natočený pc, aby wifi signál poškozený odrazy a zatlumený zdmi nebyl ve směru příjmu ještě stíněný kovovým casem pc ani kolem visícími kabely?
2) je to normální usb adaptér s aspoň nějakou anténou, anebo už zase šetřílkovský pidishit s 0db ziskem zntény?
a když se ti tyto dva problémy sečtou dohromady, jsi tam kde většina tazatelů - vyhodili peníze a čas za shit, a teď čekají na zázrak.

tip: kam nejde wifi, pomůže pár powerline adaptérů. je to 5x dražší, dostaneš signál, ale bůhvíjakou stabilitu nečekej.
kabel je kabel: přes příčku pomůže vrták za dvě stovky a kleště za 150,-

USB 3.0 to rusi len pri pripojeni nevhodnym kablom, ktory nieje vobec, alebo len ciastocne tieneny, pripadne ak notebook nema vobec tienenie (ani to co je nastriekane ako hlinikova vrstva na case). Pouzivam 11ac USB 3.0 adapter pripojeny do USB 3.0 portu, alebo aj cez kvalitnu predlzovacku a funguje uplne bez problemov aj pri velmi slabom signali.