Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je bezpečná obnova do továrního nastavení?

Dob­rý den, chtěl bych no­te­book (Win­dows 10) ob­no­vit do to­vár­ní­ho na­sta­ve­ní, ale ne­vím, zda je to bez­peč­né...? Má­te s tím ně­ja­ké zku­še­nos­ti? Jak cca dlou­ho ta ob­no­va tr­vá? Dost se to­ho kro­ku bo­jím, když jsem si pře­če­tl ko­men­tá­ře pod tím­to člán­kem:
https://wintip.cz/467-jak-obnovit-windows-10-do-tovarniho-nastaveni
Změna předmětu, původně: Je to bezpečné? (karel)

obnova do továrního nastavení znamená zničení všech uživatelských souborů a programů, protože ty tam při instalaci windows nebyly.
je to nesmyslná volba jen pro lamy, které neumí samy instalovat systém.

nevím jak w10, ale v nižších verzích win to trvá dost dlouho, rychlejší je nainstalovat ten systém s ovladači znovu.