Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno NAS a dočasný provoz se 3 HDD

Dobrý den,

chci se zeptat, mám NAS se 4 HDD v RAID5. NAS začal hlásit 1 HDD jako vadný - ten jsem vymontoval a budu ho testovat jestli je opravdu vadný a následně reklamovat. Může NAS dočasně fungovat i se 3 HDD při plném provozu než pořídím nový?

Předem děkuji za odpoveď

Data jsou přístupná i bez toho 1 HDD, to jsem si ověřil, ale nevím co to udělá, pokud tam teď bude někdo hrnout nové data.
Zatím nevypadá, že by měl selhat další.
Ten, co jsem vymontoval, hlásil vadné sektory, ale stále ho NAS bral jako funkční.

Rozhodně bych zazálohoval aspoň to nejnutnější na nějaký externí disk. Vada dalšího disku se projeví v tu nejnevhodnější chvíli. V práci jsem měl na NAS nastaveno Raid 6 a jen díky tomu jsem nepřišel o data. Odešly 2 disky chvíli po sobě (Seagate už nikdy víc) než stačily přijít nové.

NAS se 4 HDD v RAID5

jsem líný googlit, ale myslím, měl by dokonce vydržet výpadek 2 disků. očekáváš takovou nehodu?
jinou věcí může být praxe: co s tím skutečně ten firmware udělá.