Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je HDD tak špatné?

Zdravím,
vybírám nový herní notebook a společně s několika hodnými lidmi z tohoto fora jsem došel k vítězi.
Můj peněžní strop je asi 23 000Kč.
Našel jsem si notebook MSI GL62M 7RDX-2087CZ za 22 000Kč. Jako asi jediný problém jsem identifikoval HDD, jinak by mi notebook vyhovoval.
Chci se zeptat, jestli je HDD opravdu tak hrozný, nebo to nevadí zas tolik a jde pouze o to, že se mi hry budou déle načítat.
Díky :-)

P.S. nechte si prosím připomínky typu „Kup si stolní PC“, „Notebooky jsou horší než PC“. Jsem rozhodnut pro notebook kvůli častému přesouvání. :-)

Jestli da tazatel na tvou radu, tak bych mu byl vdecen, kdyby pak napsal, co na to CZC.

Hlavne aby mu tam nevymenili HDD za SSD a nerekli si +3.000. To by se vyplatilo radeji rovnou koupit SSD a vymenit si to sam. HDD pak mit bud jako druhy disk, pokud to notas podporuje nebo jako externi. Jenze to kazdpadne narazi na tazateluv financni limit.

Nechapu proc tam nemuzou vyrobci dat 7200ot. HDD, ikdyby to bylo o 500,- drazsi, tak by se to vyplatilo.

No blby to jednoznacne je, ale moc toho v te cene nevymyslis, 7200ot. disky dava standardne k hernim notasum snad jen Asus, ovsem taky je to drazsi. Zbytek bud vubec nebo az k drazsim notasum.

Utechou ti muze byt, ze k temto levnym notasum je nekdy dodavane SSHD a to je jeste horsi nez bezny HDD 5400ot.

Ten pomaly disk bude mit vliv na spousteni a celkovou sviznost notasu vcetne her, naopak behem samotneho hrani mimo nacitani lokaci to vadit nebude.

Osobne jsem ve svych uvahach na tom podobne a je mozne, ze si take koupim notas s 5400ot. HDD s tim, ze bych vyhledove do notasu strcil, musi tam byt ta moznost, jeste jeden disk. At uz misto DVD nebo musi mit notas prostor na dva disky. No a pozdeji az dosetrim bych si tam dal jeste SSD, na ktere by sel system a 5400ot. disk by byl jako datovy.