Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD disk

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně instalace SSD disku. Mám postavený herní PC, ale vadí mi dlouhé načítání u některých her. Například u Playerunknown battleground je to dost znát. Stávajcí HDD disk jede pořád na 100% a nestíhá. Základní desku mám: https://www.czc.cz/msi-b85-g43-intel-b85/130608/produkt

Kdybych si koupil: https://www.czc.cz/crucial-mx300-275gb/195961/produkt

Chtěl bych na disk nainstalovat mé hry, a některé programy (které se mi načítají po startu PC) jako je: google chrome, steam, battlenet, Utorrent..... Pomohlo by to? Musím formátovat PC, nebo stačí připojit SSD a už se mi zobrazí v Tento počítač? Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak bych jen přeinstaloval hry a některé programy bez formátovaní PC a vše by fungovalo?

Ideální by bylo mít na SSD i samotný systém.
Jinak PC se neformátuje, formátují se diskové oddíly. Na tom SSD rozhodně budeš muset vytvořit nějaký oddíl a zformátovat ho. To ale ještě neznamená, že budeš muset formátovat i oddíl(y) na HDD.

Aby byl disk vidět v Tento počítač, musí být naformátovaný. Abys měl co formátovat, musí být na disku vytvořený oddíl.

Takže na ikoně Tento počítač klikneš pravým myšítkem, pak Spravovat, pak Správa disků, tam uvidíš to SSD, vytvoříš oddíl, naformátuješ, Windows disku přiřadí písmenko a to je vše. Hlavně opatrně, abys naformátoval správný disk!

Ale když chci vyřešit problém jen u pár her? zejména PUBG, tak přece nepotřebuju disk za 8 000 kč i na systém. Mě nevadí počkat na načítání systému. Myslím, že SSD diskem, kam nainstaliuju nějaké hry a programy, které se spouští po náběhu PC ulehčím HDD disku dost práce..