Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 4k monitor a 1080p obsah

Dobry den, planuji si poridit profesionalni 4k 32” monitor kvuli uprave fotografii a praci s grafikou. K monitoru bych rad pripojoval i konzoli, jelikoz ma tv ma strasny input lag. Konzole maji vetsinu her ve 1080p. Muj dotaz je bude 1080p nejak vyrazne horsi na nativnim 4k nez na obdobnem full hd monitoru jak jsem se docetl v diskuzich nebo se toho nemusim bat? Ma s tim nekdo zkusenost ? Dekuji moc

Konzole maji vetsinu her ve 1080p

• Konsole dnes umi jak zakladni @720/1080p, tak i HDR@4K(Upscaling), zalezi jakou consoli vlastnís.
* Takle se hra spusti (upscal) v 4K, jestli mas FHD@1080p tak @1080p, hra neni naprogramovaná jen na jedno rozlisení.

• Na té PRO tituly kompatibilni 4K spustís.
* Takle hry budou upscale z 1080p na nativní 4K (neplati pro Netflix, ktery je v 4K /nechavam radeji Na overení, PS PRO nevlastním), bohuzel v hodne pripadech za cenu frames, kde kdyz se budu ridit mím Xbox X, tak v opravdovém "4K" se ocitavám na 30FPS(dle hry), o proti 60FPS v FHD@1080p..

Pri hrani davám prednost spis poctu framu nez 4k. Aby hra bezela v 1080p i na 4k monitoru by melo byt resitelne v nastaveni. Jde mi hlavne o to zdali je 1080p na 4k monitoru koukatelne; tedy cca jako na nativnim full hd monitoru. Docetl jsem se totiz ze by by pri 1080p na 4k obraz mohl byt rozmazany. Vyrazne horsi nez na nativnim full hd.

• Na 4K monitoru kdyz spustí hru v 1080p tak to bude jak na monitoru FHD@1080p, predstav si to na "32", tak jak na televizi.
* Pak je jasné ze 4K na "32" bude cistejsí jak "32" FHD, TV 4K mam teprve od svátku (LG"43" HDR-10) a hry spustené na 1080p rozmazané nejsou a rozdil s TV FHD co jsem mel predtím nevidím.

Nemam 4K, ale plati to obecne, u LCD monitoru je obraz mimo nativni rozliseni vzdy rozmazany, stejne jako vse mimo nativni rozliseni zvysuje input lag.

Duvod je nasnade, chybejici pixely, kterych je pouze 1080p musi byt na 4K dopocitany monitorem a pravdepodobne tak obraz nebude stejne kvalitni jako na nativnim 1080p, protoze tam bude dopocitano neco.

Jestli se ale jedna o hry, pohyblivy obraz, tak je docela mozne, ze ti to vadit nebude, v pohyblivem obraze to neuvidis. Zkus si nastavit na fullHD monitoru ve hre 720p, bude to podobne, ikdyz zde je zmena mensi.