Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno AMD vs INTEL

Zdravím, přemýšlím o koupi počítače, ale pořád se nemohu rozhodnout, zda-li to postavit na AMD nebo na Intelu. Mohl by mi někdo zkušenější jednoduše vysvětlit, do čeho jít a proč? Jsem v tom nezkušený a rád si nechám poradit.

Řešení:

neposlouchej ty nesmysly tady

budu využívat převážně na hry

ano i5-8600K je dobra volba

Je to dobra otazka, ale existuji dulezitejsi. V tvem pripade si poloz otazku, na co vsechno budes pocitac pouzivat kolik casu a kolik by pocitac mel stat penez?

Pak z toho muze vyjit i nejake doporuceni na konkretni procesor nebo i konkretni sestavu PC. (Ale je toho tu na poradne mraky, otevri starsi temata a muzes se nechat inspirovat.)

Při čtení recenzí mě oslovila i5-8600k, taky jsem si zkusil samozřejmě postavit sestavu, ale jak jsem říkal, jsem v tomhle docela nováček a tak nevím, zda budou vybrané komponenty spolu kompatibilní. Pokud máš chuť a čas, tak se můžeš mrknout tady.

Take se pridam:

desku ne Gigabyte, MSI ma dobrou Z370 SLI Plus nebo jsou tu skvele desky od Asusu

osobne mam radsi Arctic Fan F12 PWM, ale to je detail

nekvalitni otresny monitor, v nejnizsi cenove relaci jsou nejake docela slusne BenQ (MVA) a myslim i neco od LG, iiyama ano, ale pridej na financich

ten SSD neni spatny, ale i ja bych zvolil jiny.

Jo, omlouvám jsem, mohlo mě napadnout to trošku přiblížit :D Počítač bych si cenově představoval okolo 40k, který budu využívat převážně na hry, střih nebo grafika mě zatím nějak neláká. Co jsem pokukoval po testech, tak mě oslovila nová i5-8600k.

Pokud ti nevadi pridat penize, tak R7 1700X ma cca vykon ve hrach jako i5-8600K, takze take dobre ale drazsi.

Ten monitor uz jsi horsi vybrat nemohl.

Arctic Fan F12 PWM bude mimo zatez pocitace tissi, ale v zatezi naopak hlasitejsi nez F12 Silent. Souvisi to s chlazenim. Nekdy je vyhodnejsi Silent, pokud PWM nefunguje spolehlive. (PWM je zalezitost desky.) Zalezi na tobe, k cemu se priklonis.

• Ke GTX@1080 bych urcite nekupoval monitor s rozlisením FHD@1080p, IMHO koupe by moc nedavala smysl, nebo bych koupil levnejsi GTX@1060/1070 pro FHD@144Hz, na vyuziti, vychutnaní potencionálu GTX@1080 to chce alespon 4K@UHD :-p
* "27" mi pripadne na hry optimanejsi, jak RPG tak zavodni nebo i FPS jak na "24", ale to uz bude spis o preferencich kazdého, lidi co jsou prilepeni na 1Cm od monitoru je i "24" hodne :-)

Coz o to, za 5 900Kc ma "31.5" QHD@1440p s 10Bit panelem MVA od AOC : AOC Q3279VWF o to nejde, jen mi prislo smesne zakoupit FHD pro GTX@1080, mel jsem za to ze jde o chybu nic vic, to bych radci pockal a dosetril, nebo koupil GTX@1070Ti (na misto GTX@1080) a zakoupil rovnou 2K@1440p monitor, ale at si kazdy kupuje co chce, kazdého vec ;-)...
* Monitory "24" uz nemame snad ani v praci, pro osobni uziti uz si pod 27 zakupovat monitor urcite nebudu..