Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem umístění vodního chlazení + výběr ventilátorů

Dobrý den,

kde je nejlepší umístění vodního chlazení? na horní straně case, tak aby ventilátory nasávaly teplý vzduch z bedny a ven šel přes radiátor teplý vzduch.(tam ho momentálně mám) nebo ho umístit dopředu, tak aby ventilátory nasávaly studený vzduch z venku a přes radiátor šel teplý vzduch do case?

Dále zvažuji osadit můj case 140mm ventilátory, které by jste doporučili? samozřejmě chci aby byl počítač co nejtišší a odvod vzduchu co nejvyšší. cena max do 500kč za jeden ventilátor.

case: https://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-blackout-edition-cerna-okno/183291/produkt
chlazení: https://www.czc.cz/coolermaster-masterliquid-lite-240/223453/produkt

Díky

• Jestli vyrobce neuvadi urcitou polohu pumpy/zebra, tak je to v podstate jedno, mam WColling vyzkouseny zapojeny jak nahore, tak v cele (treba u takové G3 ani jinak zapojit nejde), prakticky bez dopadu na teploty.

[TiP] ~ Jestli WColing teprve zakupujes, prvni zapojeni proved mimo PC bednu a nech ho tocit minimalne jednu hodinu, jestli nekde neuvidis kapalinu, to same pri manipulaci s hadicky, u montaze pred uchycenim, uchycenim na CPU, je tam vzdycky nejaka prekerni pozice..