Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nainstalovat win 10

Zdravím, mám problém s instalací win 10. Když vložím cd do mechaniky, nabootuju pc z disku, normálně se spustí instalační program. Problém nastával u volby disku. Psalo to, že to na disk nelze nainstalovat, tak jsem vlezl do cmd, nakonvertoval jsem disk do mbr a už to šlo. Windowsy se tedy instalují jako po másle, dokud nepřijde na povinný restart. Počítač se restartuje, ale místo pokračování v instalaci se opět spustí cd od začátku, tj. zvolit jazyk, zadat key, ... Při novém výběru disku už zde jsou automaticky vytvořené oddíly. Takže něco už tam je, ale po restartu ta instalace prostě nepokračuje ... Prosím pomoc ?

Řešení:

No, to jsem ale dělal celou dobu. Už jsem na tom win10 měl, ale dnes jsem se rozhodl reinstalovat. Takže jsem vložil cd, vypnul pc, nabootoval z disku, tímto způsobem jsem naformátoval a smazal všechny oddíly a pak už zde bylo na výběr jenom jedno, můj harddisk, který jsem zvolil a dal další. Následné dění je mým problémem.

Postupoval jsem podle vašich návodů. Smazal jsem všechny oddíly, stiskl Nový, dal jsem maximální velikost, vytvořili se další čtyři nové oddíly, ten největší Primary jsem zformátoval a dal další, po instalaci byl nutný restart a tohle na mě poté vybaflo, začínám mít pocit, že mechanika či samotný hdd asi není v pořádku.

Stalo se. Windowsy jsou nainstalované, ale pc neumí nabootovat z hdd. Když si ho najdu v biosu a pokusím se z hdd nabootovat ručně, vyskočí na mě černá obrazovka, ať vložím disk/bootovací médium. Je možné, že je něco s hdd? Přitom před reinstalem běžel úplně v pohodě. Jenom taky chci podotknout, že jsem před reinstalem měl winy na ssdčku a na hddčku jen data. Nyní chci mít vše na hdd.

pokud tam máš jen jeden hdd zkus následující postup:
* po spuštění instalátoru windows 10 stiskni klávesovou zkratku Shift+F10 - objeví se ti okno s příkazovou řádkou
* spusť příkaz diskpart, tedy napiš jen diskpart a stiskni ENTER
* select disk 0 - vybere tvůj primární fyzický disk v systému
* clean - vymaže celý disk
* exit - ukončí diskpart
* exit - ukončí příkazovou řádku

tím jsi vymazal 100% celý disk včetně skrytých partition které ti instalátor windows neukáže.

pokračuj v instalaci, stačí jen vybrat disk a pokračovat volbou další, žádné další partition nedělej, instalátor si je vytvoří sám.

měl by se vytvořit boot sektor a windows by měly umět bootovat z pevného disku.

děj vědět jestli ti to pomohlo.