Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC do 30.000 se vším všudy

Ahojte,

plánuju si pořizovat nové PC. Po letech hraní na notebooku chci pořádný upgrade ale sama počítačům moc nerozumím. Poprosila jsem známého o návrh a tohle je to, s čím přišel.

https://www.czc.cz/186421,75477,210024,203647,110330,213702,189351,226141,223625,223603,220157,62389,219662/kody

Bohužel není na skladě ani grafika (2 měsíce se mi na ni čekat opravdu nechce) ani základní deska. Byla bych moc ráda, pokud by mi někdo mohl poradit nějakou alternativu pro tyto dva komponenty, popřípadě mi říct co si myslí o zbytku sestavy. Celkový rozpočet je 30.000, jediné co mám je myš a do klávesnice teď investovat nebudu, tu si nechám na jindy.

Předem díky všem za názory :)

Projížděla jsem celkem dost do minulosti a co jsem našla byly většinou sestavy s AMD. Jenže já v 99% hraju MMO a podle toho co jsem kde našla na to AMD nejsou nejlepší. Proto jsem se mu chtěla vyhnout. Nebo už je to jinak?

Za slusnejsi monitor je treba priplatit, priprav si cca. dvojnasobek ceny.

Zdroj zadna slava, chladic CPU spatny, SSD spatne a klavesnice take.

Problem je, ze pokud to chces stavet na dobrem hernim procesoru i5-8600K, tak je treba navysit cenu dalsich komponent a vyjde to na vic penez. Dat vsechny penize do procesoru a zbytek oskudlit, nema smysl, nakonec na to doplatis.
Bud teda zvysis limit, coz bych ti doporucoval nebo ponizis procesor, ale ten momentalne take nemaji. (Intel Core i5-8400)

Určitě bych použil jiný chladič (možná Arctic Freezer), větší SSD (250GB), jiný zdroj (Seasonic), asi i jinou desku (není nutné). Určitě jiný monitor (IPS, VA, 24") a klávesnici (nějaký neblikavý standardní Logitech). Nemáš tam operační systém. Mrkni do kategorie "PC sestavy" a vyber si něco od M-Pola. Do třicítky se dá vlézt i s OS (mno, max o nějakých pět fíků víc :-)).

https://www.czc.cz/220127,107104,219941,223638,223603,227177,211269,195961,110330,194879,68802,221410/kody

35 042 Kč

Bral jsem to z komponent, ktere jsou skladem nebo dodani do tydne.

---

Kdyby nevadilo pockat az se po novem roce zase naplni sklady, tak:

chladic CPU SilentiumPC Fera

pameti Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2666

grafika MSI GeForce GTX 1060 GAMING 6G, 6GB GDDR5

---

Snazil jsem se brzdit a maximalne kopirovat predeslanou sestavu, ale kdyby to bylo na mne a chtel jsem si uzit hrani her, tak bych sel do GTX1070:

ASUS GeForce GTX 1070 DUAL-GTX1070-O8G, 8GB GDDR5

---

Silne bych doporucil zvazit SSD Crucial MX300 525GB :!:

---

Tebou vybrana skrin je dle meho nazoru prilisny lapac prachu, proto jsem ji vymenil, ale v je to i od mista bydleni a ulozeni PC, takze je to jen na zvazeni, klidne tam dej tu tebou vybranou Fractal Design.

---

Nebudes potrebovat DVD mechaniku? V tve sestave chybi, proto jsem ji take nedal.

• Nebo za tu samou cenu vzit na misto GTX@1070 zakoupit GTX@GTX1070Ti (MSI GTX@1070Ti Armor 8Gb)
* Jako levnejsi alternativa za GTX@1060 zustava i AMD RX580.

• Usetrit by slo urcite i s "AMD Ryzen 1600" (s AMD Cooler, ktery je mimo OC zcela dostacujci )+ zakladni deska typu "ASUS TUF B350" + Crucial 16Gb - 2666MHz CL16, ale i5@8670K je né jen na hry vyborna volba.
* Na CLake (i7@87..) jsem presel z KLake (i7@77..) a mohu je rict, ze me Intel docela prijemne prekvapil snad poprvé od Sandy Bridge, mohu jen doporucit ..

U nas je problem s dostupnosti, nejdrive teda 15.1 tuto grafiku:

https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1070-ti-armor-8g-8gb-gddr5/225170/produkt

Byla by to k i5-8600K skvela volba. Ale holt to leze do penez. ;-)

---

Ano souhlasim s moznosti jit zvlast k GTX1060/6 do levnejsiho ale stale zcela dostacujiciho procesoru od AMD, volil bych tento:

https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600x/209973/produkt

Zakladni deska, pokud nebudou potreba nejake rozsirujici sloty, tak urcite staci mATX a konkretne ta, kterou uvadis od Asusu.

Pameti bude muset vzit ty, ktere navrhuju, protoze ty, ktere jsi dal odkaz (sice lepsi) ale nemaji je skladem a doba dodani neznama.

To je uz brutalni v Cesku s tou dostupnosti, to tam barzdy nemuzu najit, vlastne prodavaji nebo nabizi to co nemaji :-)
Ryzen 1600 jsem uvedl, protoze je bezmala o 1000Kc levnejsi (které by se mohly hodit na lespi RAM nebo GK), s velmi podobnym vykonem jako 1600X (ktery ma globalne o neco lepsi pontecional na OC).
* Asi i komercialni tah, aby videli o co je nejvetsi zajem, nebo oblbnuti lidi podivejte jakou mame paradni a rozsirenou nabidku komponentu .. ale ne hned ted

Ta petistovka uz nic neni, zanedbatelny rozdil.
Ale ram bych k Ryzenu tedy kdyz jsme u toho osadil 3200MHz : https://www.czc.cz/g-skill-tridentz-16gb-2x8gb-ddr4-3200/212464/produkt, u KL ani u CL tak obrovsky rodil vykondle dle pouzité frekvence pameti az tak neni, ale u rodu Ryzenovcu uz tam nejaky rodil je..
* Ale 2666 je a zustava zcela dostacujici a rozdil vykonu nebo rychlosti neni vzdy a u vseho.

Předala jsem tipy co jsem dostala a takhle jsme to ve finále upravili. Monitor vzdávam, zajdu si do kamannýho obchodu a vyberu si ten co bude mít hezký barvy (vtip asi jen z 50%).

https://www.czc.cz/223603,189351,110330,219941,194879,220127,216209,213635,223637,107104,160612,62389/kody

Je to už lepší/dobrý? :D Do klávesnice ted moc investovat nechci, už takhle jdu před budget co jsem plánovala. Od A4 mám myš a jsem spokojená, tak zkusím asi tuhle.

Delej si co chces, zdarma jsem ti dobre poradil, pokud das na nejakeho frkulina, muj problem a me penize to nejsou.

Kabel ke zdroji nepotrebujes.

Tohle SSD Corsair Force LE200 - 240GB je vysmech, hur uz to neslo, nechapu, proc nevezmes ten naprosto skvelej v pomeru cena/kvalita Crucial.

Arctic Freezer 12 CO - jak myslis, navrhl jsem ti o hodne lepsi, tohle bude akorat hlucne, ale chladit to poradne nebude.

Zbytek OK, ale pokud si vazis svych penez, tak ty dva smejdy v sestave vymen.

Dám na tebe :) Pokud je to opravdu takový rozdíl v kvalitě tak si nechám poradit, je mi jedno co v tom bude, hlavně když to bude fungovat. Monitor asi taky nakonec koupím ten cos předtím navrhoval, podle recenzí by měl být kvalitní takže proč ne. Chlazení a SSD jsem vyměnila, monitor přidala, myslím že by to mělo být v pohodě.

Díky moc všem za pomoc :)

Je to tvuj PC, ja stavim jen sem tam, ale nikdo si nikdy nestezoval. :-)

Jestli te bavi hry a chces jeste radu, tak opravdu moc popremyslej o tom Crucial MX300 525GB.

Dneska jsou hry hrozne rozlezly a davat je na HDD je blby, protoze je to zbytecne pomaly (nacitani hry a lokaci). Doporucuju mit OS + programy + hry na SSD a na HDD uzivatelska data - dokumenty, hudbu, video, ....

Casem dokoupis druhe SSD, dat to do PC neni problem, ale tech 250GB je dnes jen spis na OS + 2-3 hry a mas plno. Je to malo.

---

Jeste otazka OS, pokud ma byt nejaky warez, tak to tu nebudeme zminovat. Jasne, ze licence Windows 10 na CZC stoji pomerne dost penez, ja bych ti doporucil sedou licenci. Sam jsem kupoval Windows 10 Pro z kinguin.net za 800Kc a nemam problem, nekteri lide to umi jeste levneji. Instalacku si sezenes "nejak" a koupis jen funkcni produkt key.

Tak nějak to s OS plánuju taky, nechtěla jsem to moc rozpitvávat ale 3k za Windows fakt nedám. Pirátit to úplně nechci ale plnou verzi (jakkoli se to nazývá) kupovat nebudu. Prý se to dá koupit nějakým divnozpůsobem i přes aukro/ebay ale nerada bych aby mě pak zavřeli. Větší SSD by bylo super ale už jsem fakt na maximu limitu. Pokud to není problém přidat později tak to teď řešit nebudu. Ještě včera jsem byla rozhodnutá nejít přes 30 :D K tomu načítání, doteď jsem hrála na 6 let starém notebooku. Než se mi načetla lokace, stihla jsem vyprat, vyžehlit a uvařit si na měsíc dopředu. Takže cokoliv bude posun kupředu oproti tomu xD

Win 7 na notebooku, pokud byly kupovany s notebookem v baleni, tak jsou OEM, nejde to pouzit na jinem PC.

Ale ono to stejne chce na tehlech novych procesorech ikvuli novym hram uz mit Win10.

Ta seda licence Windows je v EU legalni, jedine si musis dat pozor, aby to nebylo kradeny nebo multilicence, ktera je prodavana neopravnene a bude to casem zablokovany. Pokud koupis OEM nebo krabicovku, tak by nemel byt zadny problem. Jak pisu, mam dobrou zkusenost s kinguin, ale jini to umeji levneji, s tim ale zkusenost nemam.

---

Kup teda ten Crucial 275GB a dej tam OS + programy + hry, ale nech aspon 50GB mista. Az budes potrebovat, tak dokoupis dalsi SSD, pridat to do PC je fakt jednoduchy. Steam knihovnu na hry nebo UPlay respektive cokoli pouzivas muzes instalovat na ruzne disky.