Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Deska Asus vypíná s jiným procesorem.

Mám pánové tento problém. Deska Asus M2NPV-VM, bios 1201 který je pro AMD Athlon 64 X2 5000+. V desce běží Athlon 64 3500+. Vše jede bez chyby. Pokud dám ale do desky ted AMD X2 tak začnou problémy v podobě vypínání nebo nenajetí systému. Počítač se v půli startovací sekvence vypne nebo upravuji foto album a pustím si video a počítač se najednou vypne. Je to v desce nebo v procesoru? Nějaká rada?

P.S. Deska má 8GB RAM, neznačkové a dělá to jak s integrovanou grafikou tak i s dedikovanou.

Tak od začátku. Dala jsem tam bios 5005 a byly problémy. Potom jsem si všimla, že to je beta verze. Musela jsem udělat downgrade biosu a to jsem tedy už hledala přesně ten, který by měl být pro to dvoujádro. Takže jsem downgradovala na 1201. Když vyměním procesor tak vše sedí ok a z toho pastování mají moje gelovky už hrůzu. A když po vypnutí počítače ihned vyndám procesor tak je studený. 1201 by měl být jak pro 64 tak i pro 64 X2. Takže při změně procesoru neresetuji bios. Bios mi při změně procesoru a startu pc , pouze zahlásí změnu cpu a posílá mě do biosu nebo Fjedničkou dál. Šla jsem vždycky dál protože tam není co nastavovat.

Takže reset CMOS. Update biosu na 1401. Instalace procesoru 5000+. Start systému a cesta do biosu, abych nastavila Cool n' Quiet a ten ventilátor tolik neřval. Stihla jsem jen v biosu deaktivovat disketovku a pocitac se vypnul. Druhý pokus a to samé. Dala jsem tam to jednojádro 3500+ a vše jede normálně. Takže to vzdávám a zítra cestou do školy si kousek zajdu, asi 250 metrů, a půjdu kolem kontejneru na elektroodpad. Děkuji Vám za rady a za snahu.

Zdroj mě taky napadl jako jeden z možných problémů. Takže jsem vzala zdroj z HP Bestec 300W a to samé. Potom skoro nový Forton 350W a opět to samé. Za ten čas, co jsem se s tím babrala, mi to nestojí. Deska jde do šrotu kam už dávno patří. Chtěla jsem jen něco místo televize ale pokud to takto blbne tak nevěřím už ani tomu 3500+.