Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Redukce pro napájení grafiky ze zdroje

Dobrý den, potřeboval bych poradit:

mám 500w zdroj od EVOLVEO s následujícími konektory: 1X PCI-E (6pin), 1X 12V ATX (4+4pin), 2X sata, 1X MOLEX
zdroj jsem dostal od kamaráda za flašku a jiný si v současné době nemohu dovolit

a potřebuji napájet grafickou kartu RX Vega 56 (od GIGABYTE) se dvěmy 8pinovími PCI-E ..

myslím že nejlepší by bylo koupit jednu redukci z 6pin PCI-E na 8pin PCI-E, ale nejsem si jistý co s tím druhým .. bude lepší sehnat redukci z 2X sata na 6pin PCI-E a pak z 6pin PCI-E na 8pin PCI-E, nebo to zkusit udělat z 12V ATX? - takovou redukci sem na žádném českém e-shopu nenašel, ale myslím že pokud bych si sehal 8pin PCI-E koncovku (nejspíše bych koupil nejlevnější dostupný kabel a koncovku sundal) tak bych byl schopný zapojit to ní kablíky z ATX a vše by fungovalo jak má (jeden ze zemnících kablíkú bych musel použít dvakrát a jeden z 12V by zústal nepoužitý)

Vím že řešit to redukcemi z už tak nekvalitního zdroje není vhodné řešení, ale bylo by to jen krátkodobě než bych sehal lepší zdroj

doufám že se mi podařilo to napsat tak aby se to dalo pochopit :D kdyby něco bylo špatně tak mě prosím opravte

předem děkuji za odpovědi

od výrobce žere cca 210w (možná jí o něco stáhnu) takže myslí že jako krátkodobý řešení by měl 500w zdroj stačit - později plánuju koupit nějakej lepší (cca 1200w) a napájet s ním celej PC
zdroj jsem neměřil takže jakej proud přesně zvádá ale koukal jsem na několik e-shopu a schododujou se že na +12V je to 15A

Poznámka:
Co to je za rozum ohrožovat drahou g.kartu s 210 TDP jakým si matláním a navíc šmejd zdrojem, který "hoří" při daleko menší zátěži.
(když máš 14 000,- na g.kartu, tak ty 2 000,- za slušný zdroj schrastíš taky = oběhni park a posbírej prázdný flašky)