Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber procesora

Má procesor vplyv na výkon graficmej karty? Stavam pc a planujem použiť kartu asus rog strix gaming rx580 top oc 8gb. Je rozdiel či k nemu použinem intel i7 8700k alebo amd ryzen 7 1700X?
Ďakujem

Jak to myslis?

Pokud treba provadis enkodovani pres grafiku, tak vliv procesoru je docela maly. Samozrejme procesor musi tu grafiku obslouzit, aby ta mohla enkodovvat, ale to si vezme treba 5% vykonu prumerneho procesoru, takze vliv zandebatelny.

U her je to jinak, procesor musi byt schopen dodat grafice data a vykonat svou cinnost, aby se na zpracovani dat grafickou kartou nemuselo cekat, takze nemuzes vzit kdejaky procesor a cim lepsi grafika, tim potrebujes i lepsi procesor.

Ovsem v tvem pripade, pokud je to primarne na hry, tak k RX580 bohate staci i5-8600K nebo R5 1600. Tudiz mezi zvolenyma grafikama je to uplne jedno, kterou vezmes.

U AMD muzes mit nejvykonejsi RX580 a potom maji nepovedene Vegy.

NVidia ma dobre vsechny grafiky, cim drazsi, tim lepsi, samozrejme.

RX580 odpovida priblizne GTX1060/6.

Ja jsem zastance NVidie, protoze se na GeForce ladi hry mnohem vice, ale pokud chces RX580, muzes, nevidim zadny problem.