Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bios nastavení defaultních hodnot_po instalaci Win10Pro

Po čisté instalaci Win10 z usb disku jsem nedopatřením v biosu (nb Dell M6800) změnil boot sekvenci na default hodnotu. Místo usb jsem chtěl dát normální hdd boot, ale povedlo se mi, co jsem nechtěl: po restartu se zjeví volba na vytvoření raid disku. Zkusil jsem tedy nastavit raid pole podle toho, co mi radí tady ta volba (create Raid), rozdíl ale pak není. Pořád dokola nenachází zaváděcí sekvenci pro nabootování do windows. Když přepnu v biosu usb boot na hdd, také to nepomáhá. Doufám, že jsem to podal dost srozumitelně, nevím co s tím. Když tak, dám další info podle dotazu. Má někdo zkušenost nebo radu, co jde s tím dělat?
díky za pomoc
Petr

jojo, taky jsem se na to dostal... Nicméně zásah do biosu znamenal pro můj případ reinstall celého systému. Což to nebylo tak hrozný, když je "čistý". Ale zas to tahalo z netu update 3gb, nevím proč, minimálně hodinu a pak to přeládovalo opět nanovo všechno. Nyní po zapnutí pc se sice zjeví hláška o nutnosti konfigurace raid pole, ale nezasekne se to a láduje v pohodě do plochy. Tak to asi nechám tak. Bez změny do ahci módu hdd, který mi tady nabízí na Dellu webu.