Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemůžu najít drivery pro Card reader.

Mám čtečku karet viz obrázek. Chip na čtečce je Alcor AU9368. Čtečka je součástí počítače HP Pavilion t3620.de. V tomto počítači je ale jiná asus deska. Na originální odešel paměťový řadič. Našla jsem ovladače pro au9368 ale deska mi s windows 7 Pro čtečku nedetekuje. USB je ok ale ne čtečka karet. Poradíte co s tím?
[itwinkle_2271_258727304]

Nějak nechápu to "deska mi ... čtečku nedetekuje".
Pokud máš problém jen s ovladačem, tak připoj čtečku pokud není připojená, podívej se do správce zařízení, najdi tu čtečku (asi bude pod otazníkem, pokud nemá ovladač), poklikej na to, přepni do záložky podrobnosti, přepni na řádek id hardware a zkopíruj přes ctrl+c a ctrl+v všechny řádky sem do příspěvku. Podle id hardware se totiž líp hledá vhodný ovladač.

Jenomže po připojení se mi ve správci zařízení zobrazí nová položka pojmenovaná jako Přenosné zařízení. Když ji rozkliknu tak tam mám jakoby 4 disky a u všeho je napsáno, že to pracuje správně. Jenže vložím do čtečky SD kartu a neděje se nic. Jo a u ničeho nevidím ID hardwaru. U ničeho. Když to zvolím tak mám pouze prázdné okno bez informací.

Ach jo ..... :-(
Ale jo, děkuji pánové. Já jen, že ta bedna je docela hezká a ta čtečka do ní je na míru. Mám tu spoustu haraburdí. Asi budu muset objednat kontejner a zbavit se toho. Jinak to nepůjde. Vyhazuji. Asi bude vadná protože nejela ani v druhém PC. Úplně stejny chování.
Škoda, fakt se mi ta bedna líbila.
[$_86.JPG]

Taky by se dal objednat náhradní díl od HP. Ale cena bude nepochybně mnohonásobná (čekal bych minimálně pěti, ale spíš desetinásobek srovnatelné neznačkové v době nákupu (tedy ne dnešních 150, ale třeba z 399)).

Ještě podle popisu závady v příspěvku #2 to spíš vypadá na nepodporovanou SD kartu. Některé čtečky (třeba v mém notebooku HP) si rády vybírají. (Zrovna u té v tom notebooku jsem nepřišel na nějaké pravidlo, proště některé karty se mu líbí, jiné ne.) Kromě toho existuje několik verzí SD, nejdůležitější je asi předěl mezi SD (do 2GB) a SDHC (4GB-2TB). Starší čtečky SDHC nerozpoznají. S uměle zavedeným SD XC (od 64GB) by neměl být problém, tam se liší jen preferovaný systém souborů (exfat namísto FAT32) ne komunikační protokol.

je to starý model: dávno už není zvykem, aby se čtečka hlásila jako 4 jednotky. čili nemá cenu tu mrtvolu křísit.
podobné: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008235F0WT45IR

když se ti celý krám tak líbí, objednej si interní řadič usb3 + 3" čelní panel, ale bude to dost utopené a vyjde to na polovinu zbytkové ceny toho pc.
nebo nějakou supermultičtečku do 5" místo současného firewire - ale to už se do toho krámu ani nevyplatí.

Bedna už je v elektroodpadu. Pokud něco nejde vyřešit hned tak to letí. No už na to retro kašlu. Je to sice pěkny a baví mě to tak trochu ale je kolem toho strašně moc práce, shánění a dotazů. To mi za to nestojí. S vyloženyma designovyma kouskama si pohraji ale toto se mi jen líbilo.