Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mám zapnout všechna jádra?

Dobrý den, někteří tvrdí, že se má v konfiguraci systému nastavit, aby pc využíval všechna jádra. Ostatní ale tvrdí, že to není potřeba, protože pc automaticky využívá všechna jádra, aniž bych něco nastavoval a že se akorát pc dost rychle přehřívá. Jaký na to máte názor Vy? Mám si v notebooku nastavit max. počet jader (tj. 2) nebo to mám nechat na tom 1 jádru? Děkuji

spíš se přehřívá mozek (říká se, že procesor je mozek). je třeba zjistit příčinu přehrávání, . z čeho usuzuješ že se přehřívá a o kolik a jak se to projevuje
-programovou (něco vytěžuje cpu), jestli k té zátěži je důvod
-limitovou (pokud je procesor pod zátěží, očekává se, že se dalším zahřívání bude bránit vkládáním duty cyklů nebo zpomalením frekvence po té, co už větráky jsou na max)
hardwarovou (špatný odvod teplat)
-tunerskou (tuningář taktoval a dal vyšší napětí)