Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový notebook

Dobrý den, chtěla bych si koupit nový notebook. Nevím vůbec, jaké by měl mít parametry - jsem běžný uživatel, sem tam ho použiji na Office (Word, Excel, PP) , nějaká úprava fotek, videí, zhlédnutí filmů, samozřejmě internet jako běžný uživatel. Nějaký jsem si už namyslela, jen by mne zajímalo, zda je to dostačující nebo děkuji za nápad.

Tady je odkaz na ten můj (ideální ultrabook - 14" - https://www.czc.cz/acer-swift-1-celokovovy-sf113-31-p2xq-ruzova/215856/produkt?gclid=EAIaIQobChMIqsL7wNSv2AIVEZ4bCh1flggcEAQYAiABEgI8mPD_BwE&dclid=COrNzdzUr9gCFbCE7Qodm8YNtg).

Děkuji za info, s pozdravem JH.

Dobrý den,
v čem a jak moc chcete upravovat fotky a videa?
S Acery mám celkově špatnou zkušenost, protože co znám pár lidí kolem mne, tak jim nikdy moc dlouho funkční nevydrželi.
Věřil bych spíše značkám jako Lenovo, Asus nebo Dell.
Hodně štěstí při hledání :-)

Kritická je ta úprava videí. Opravdu to budeš dělat? To vyžaduje výkonný počítač, nejlépe velký displej, paměť atd. Program který budeš používat má jistě definované minimální nároky a tím je to dané.

Ahoj,
jestli se chceš pohybovat kolem té ceny 12 000, je to vždy otázka velkého kompromisu. Běžné uživatelské práce ten Tvůj určitě zvládne, co se týká úpravy videí - je to už horší věc.... nějaký základní edit to také určitě dá, ale že s tím budeš renderovat 4K videa, určitě nepočítej....
Já bych možná malinko přihodil, a vzal Lenovo ThinkPad - https://www.mironet.cz/lenovo-thinkpad-e470-cerna-14quot-hd-intel-core-i36006u-20ghz-4gb-1tb-geforce-920mx-2gb-w10+dp333873/?a_box=nda6rgsy
Není to sice asi vzhledově (na první pohled) tak pěknej stroj jak ten ACER a není to ultrabook, ale tyhle thinkPady bývají neskutečně bytelný... co se týká parametrů tak je o dost dál - jak procesor, tak grafika, což pak při práci s videem udělá ve finále hodně....