Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vstupně - výstupní chyba

Prosím o radu. Při běžném používání notebooku došlo k chybě, seknul se mi a vypla jsem ho "na tvrdo". Po zapnutí mi už ale nenaskočil. Systém mi zjistil chybu vstupně výstupní. Takze asi nejspíš mám rozbitou cd mechaniku. Je možné že kvůli rozbité cd mechanice mi nenaskoci? To snad ma jen vliv na přehrávání cd a dvd a ne na cely provoz notebooku ne? Dekuji za pomoc.

buď vytáhnout disk, připojit ho jako druhý do jiného pc a otestovat ho:
1) crystaldiskinfo
2) kontrola disku ve windows (zkontroluje souborový systém)

nebo:
- nastavit v biosu řadič disku na režim ide,
- nabootovat libovolnou verzi hirens boot cd/flash,
- tam najet do mini win_xp,
- v menu pod šedou ikonou zvolit hard disk -> hd tune -> záložka health
po restartu v biosu vrátit sata řadič na původní nastavení.

Systém mi zjistil chybu vstupně výstupní. Takze asi nejspíš mám rozbitou cd mechaniku.

Prosím, piš přesně, co, kde a kdy systém píše, ne nějaké převyprávěné chyby. (nejlépe snímek obrazovky)
Jakým myšlenkovým pochodem jsi odhalila, že je příčinou rozbitá CD mechanika?

Dekuji tem co mi odpovedeli a snazili se mi pomoct a ne urazet viz pan chytry host. Zavadou byl sekly harddisk a zastaraly operacni system. Ovsem pro pana chytreho vstupne vystupni chyba znamena chyba harddisku nebo cd romu (a cd rom = cd mechanika) debile kdyz neumis poradit bez urazeni radsi drz hubu a tykej si svy mame kryple. Jinak ostatnim velke dik.

Host to napsal normálně, nevidím od něj žádnou urážku a navíc má pravdu.
Opravdu se špatně radí, když tazatel nedokáže popsat přesně svůj problém.

Zavadou byl sekly harddisk a zastaraly operacni system

To je nic neříkající odpověď. Co to je seklý harddisk? Tady se dá potom jen hádat, jestli se při tvrdém vypnutí poškodil souborový systém nebo celý disk. Zastaralý OS-tím to určitě nebylo..