Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem automatické vypínání numerické klávesnice při startu Windows 10

Dobrý den.
Při každém novém přihlášení na mém uživatelském účtu (administrátora) musím znovu zapnout numerickou klávesnici, která se při odhlašování vždy vypíná. Na dvou podružných uživatelských účtech však zapnutá zůstává. Zůstává zapnuta i po odhlášení z podružného uživatelského účtu a přihlašování na účet administrátora. OS mám Windows 10. U původních W 7 se toto nestávalo, problém nastal po přechodu na W 10.
email: ksosobudy@seznam.cz

Dobry den
• Muzes zkusit :
1) Sputis bazy registranich klicu :
* Pomoci prikazového radku, ktery muzes sputit i klavesy WIN+R, nebo pravym klikem na polozku START.

regedit

2) Dostat se na uroven cesty registracniho klice InitialKeyboardIndicators , ktery se nachazi v :

HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard

3) Nasledovne zmenit jeji hodnotu na 2 :
[80857-activovatnum-jpg]
4) A jako posledni bod staci jen en restartovat tvé PC ;-)
*Vyzkouseno a funguje mi to na Windows 10 + klavesnice DELL

[Registracni KLIC|KEY nastahnuti] :
• Na stahly"registrani klic", jen klikni pravym tlacitkem mysi a spusti (ale mozna bude spusten po stahnuti sam, tudiz jen potvrdit).
"Registracni klic" : Spustit NUM klavesnici pri startu Windows 10
• + Restart PC.

• Ne, nerad bych se pletl, ale pridani hodnoty 2 k xx nastavejici hodnote nevim co dela IMHO nedava smysl, registracnimu klici jdou nastavit hodnoty [2] nebo [0] - ktery je nastaven jako vychozi (default).
Vysvetleni hodnot ke klici :

0 - NUMLOCK is off.
2 - NUMLOCK is on.

ZDROJ : https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc978657.aspx

PS: Viz HOST nize, jestli mas na mysli misto 2 zadat 0+2, nuz dobra ..

Dobrý den.
Bohužel na mou klávesnici Chicony to nefunguje. Zdálo se, že to bude v pořádku, ale po dvou zapnutích a vypnutích nastal stav, kdy po startu zůstává numerická klávesnice na mém účtu administrátora stále vypnutá a musím ji zapínat ručně. Využil jsem všech rad zkušenějších uživatelů, kteří se snažili mi pomoci, ale výsledek se nedostavil. Hodnotu mám nyní nastavenou na 2, což by podle stránky Microsoftu mělo být správně a klávesnice by se měla po startu Windows zapínat, ale bohužel zapnout musím vždy ručně.

Nekteré zakladni desky, maji v BIOSE polozku typu "POST Behavior" s moznosti "NumLock key", ktery by mel byt nastaven na -> ON.
* Klavesnici Chicony neznam, myslim ze za kvalitu vyrobce a spravnou funkcnost nemuze nikdo jiny zodpovidat, na jiné klavesnici to funguje ?

Dobrý den.
Tato rada zafungovala a zatím po spuštění je klávesnice zapnutá. Již před rokem jsem změnil uvedenou hodnotu z 1 na 2, ale to nepomohlo a dále jsem to neřešil až nyní
K původní 1 jsem přičetl +2, napsal jsem tedy 3 a zatím po dvou startech to funguje. Děkuji za radu, osvědčila se.