Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nepřetržité vytížení procesoru na 100 %

Dobrý den,
potřeboval bych prosím poradit. Již několikatý den mi hned po naběhnutí systému vyskočí procesor na 100%, a po celou dobu co je počítač zapnutý je procesor neustálě vytížen na 100%. Mám podezření na skrytý vir. Udělal jsem kontrolu ESETEM v normálním i nouzovém režimu, i když mi ESET detekovat několik virů (?), nepodařilo se je z různých důvodů odtranit - viz přiložený protokol o kontrole v nouzovém režimu. Překvapilo mě, že údajné viry byly nalezeny i v programu, který mám oficálně zakoupený (DVDFab). Poprosil bych o podrobnou radu, co by mohlo neustálé vytěžování procesoru na 100% způsobovat, a jak daný problém odstranit. Pokud se jedná o viry, tak je možné, že jsem si je zřejmě stáhl nainstalováním nelegálního software na zkoušku (Microsoft Office 2016). V příloze taktéž zasílám informace o mém systému z EVERESTU. Děkuji, s pozdravem

loading...

údajné viry ...

Infikovaných: souborů - 0, objektů 0

...ten výpis říká něco jiného.

mnohem častěji než viry potkáš spyware apod, se kterým si klasické av stejně neví rady. ani neuvádíš konkrétní název antiviru, nemá cenu ho řešit.

takže raději:
- proti adware a spyware jednoduchý adwcleaner.
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.
- zobrazení aplikací komunikujících s netem ms tcpview.

tuším že program ProcessExplorer má možnost logovat zátěž CPU. Případně to lze udělat uplně primitivně, ten program umí zaznamenávat zátěž a ukazovat přímo v hlavním okně jakožto sloupec CPU history. výhoda je, že umí zobrazit process tree, . Takže spustit PE co nejdřív po startu nebo dát do auto.spuštění.

A pokud od startu celou dobu zatěžuje CPU není nic jednoduššího najít proces (někdy i jeho thread) způsobující Záťaž.

název client.exe nám toho moc neřekne, důležitější je cesta (ta bude někde v těch txt lozích, ... Hledal jsem není našel jsem jen %AppData%\Roaming\uTorrent\uTorrent.exe) a co ho spouští (parent)

- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).

aha, už vyřešeno kdesi výš. nu což, opakování je matka / tchyně / sestra moudrosti.

Zdravím, potřeboval bych poradit ohledně vytížení.
Nejdřív mi jel procesor pořád na 100%, takže jsem reinstaloval ntb, ale problém stále přetrvává. Nic nemám spuštěného a přesto jede na 100%, třeba 10 minut to tak je a pak se to uklidní a ntb jede normálně. Po nějaké době to opět vyletí. Kde může být problém? Díky