Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekanie obrazu v prehravacoch aj na internete

Caute, mam reinstalnuty windows 7 hp 64b na asus k53sv 540m grafika cpu quad 2.3ghz, a seka mi obraz ci uz na youtube alebo ked si prehram film v nb, sekanie je to ako keby take riadkovanie ked je hlavne nejaky pohyb... nikdy mi toto nerobilo vzdy prehralo vsetko bez sekania, usporny rezim nemam zapnuty a ovladace na grafiku su aktualne, kukal som aj procesy ale nwm vo presne tam sledovat

Dik za rady

teraz som skusil aj tu nvidiu od vyrobcu a nepomohlo

Od vyrobcu coho?
Vyrobca Tvojej grafiky (NVIDIA® GeForce® GT 540M) je firma ASUS.
Nvidia dodava pre ASUS len GPU "graphics processing unit" - grafický procesor (chip) a vobec netusi, ako ho vyrobca grafickej karty obsluzi. (GPU GT 540M sa dodava naozaj moc vyrobcom a kazdy to riesi po svojom).

Takze Nvidia nemoze napisat ovladac na mieru pre Tvoj notebook.
Hlavne (co je dolezite), je prepinanie grafik. To je (asi) Tvoj problem. To vie len ovladac od vyrobcu (ASUS).

Este poznamka: u stolneho PC, ked pridas grafiku do PCI-e slotu, tak prehodis kabel na novu grafiku a grafika v CPU, Ta nezaujima.
U notebooku nemas iny vystup na monitor, to znamena ze signal prechadza cez internu grafiku a GT 540M funguje ako "graficky akcelerator", takze potrebujes mat aj naistalovany ovladc na internu grafiku.

Ovladace na notebook sa stahuju len zo stranky vyrobcu notebooku.

"windows update si ich natahal, pozrel som to teraz a je tam napisane datum ovaladaca nvidie je 29.12.2016 verzia 21.21.13.7654"
Napadla Ta logika, ze Microsoft neni vyrobca ani Tvojho notebooku, ani GPU GT 540M?

Microsoft pouziva tzv, genericke ovladace, na to aby sa vobec dal nainstalovat system (nezaujima ho 3D, alebo podpora hier)

Rada na konec: ovladace (vsetky) stahuj len od vyrobcu (ASUS), ziadny Microsoft, ziadna Nvidia.
To ze su ovladace z roku 2011 (ako pise karel , 04.01.2018 01:22), nech Ta netrapi. Ziadny hardver sa v Tvojom NB nezmenil, aby si nan potreboval nove ovladace.