Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejde spustiť

Mám starší menej používaný počítač ktorý používam asi 3 krát do roka a počítač vôbec nejde spustiť.PC je asi 10 ročný a používa sa len minimálne.

Približné komponenty:
matičná doska: ms 7267 ver 5.0
zdroj 350W ale skúšal som meniť, takže funguje

V PC je chyba že sa snaží nabehnúť asi 4 sekundy,presnejšie ventilátor od zdroja,procesora sa roztáča

Když jsi měnil zdroj, mohl jsi při té příležitosti zkontrolovat, zda na desce nejsou nějaké nafouklé kondenzátory, eventuálně, jestli kolem nich nejsou nějaké nedefinovatelné fleky. Vzhledem ke stáří PC bych sázel na něco takového…
Btw - ten zdroj jsi zkoušel v jiném PC? Pokud soudíš, že je funkční, jen z toho, že se pokoušejí roztočit fofrníci v bedně, tak to je málo…

áno pozrel som sa na to bližšie v PC som mal ISO-450LPP 4S

a prve som skúsil Corsair CS550M Gold a nešlo vôbec

potom som skúsil z druhého PC keď ste napísali túto odpoveď len o zdroji tak som skúsil aj druhú
green power AX550-60APN

A pri tomto green power už funguje aký je v tom rozdiel že jeden ide a druhý nie aký mám potom kúpiť,ďakujem

pri tomto green power už funguje aký je v tom rozdiel že jeden ide a druhý nie aký mám potom kúpiť,ďakujem

Uff, tak tohle už je trošku rafinovaná otázka - výběr zdroje obecně se provádí podle toho, jaké komponenty jsou v počítači (s ohledem na jejich energetickou náročnost), ale mohlo by stačit něco takového: https://www.tsbohemia.cz/chieftec-smart-gps-400a8-400w_d216589.html , odhaduji, že 400W na 12V větvích by mělo být dostatečné (je tu i vlákno na výběr kvalitních zdrojů, tak si ho pročti, jsou tam zajímavé informace).

Ešte teraz skúšam meniť zdroje

PC čo nefungoval má zdroj ISO-450LPP 4S a keď ho dám inde do PC tak ten zdroj ide takže asi je funkčný
A keď dám do toho PC čo nefungoval zdroj čo mám v druhom PC green power AX550-60APN tak ide počítač dobre.

Ešte raz to isté len sa rozpíšem,PC čo nefungovalo tak má zdroj ISO ten zdoj mi v tom PC nefungoval a keď som ho preložil do iného PC tak už funguje.
V druhom pc čo všetko ide som skúsil dať ten zdroj čo nefungoval a tam ide všetko nabehne
Takže neviem v čom môže byť chyba keď som vymenil zdroje a oba idú ale 1 ide iba na 1 PC a druhý zdoj ide na 2 PC

Ako mám vedieť že zdroj už pôjde a môžte mi vysvetliť v čom to môže byť ?
ako som písal tu nižšie:

Ja len neviem prísť na to v čom to môže byť že :
1PC nejde zdroj
2PC plne funkčný
1PC dám zdroj do 2PC funguje
2PC dám zdroj do 1PC všetko funguje

Mne ide len o to,že 1 zdroj ide a 2 zdroj nejde na niektorých PC

Ja čo som mal ešte jeden stary pc, robilo mi to to isté. Pc sa rozišiel a po par sekundách sa ledva točili ventilátory. Za chybu som bral zdroj. A kondenzátory na60% chybou by byť nemali. Mam jeden pc kde su vypučane 6 kondenzátorov, ale pc sa zapne normálne len po cca 1-2 minutach pc zamrzne :D :)

Kondenzátory som pozeral a vyzerajú byť dobre

Ja len neviem prísť na to v čom to môže byť že :
1PC nejde zdroj
2PC plne funkčný
1PC dám zdroj do 2PC funguje
2PC dám zdroj do 1PC všetko funguje

Mne ide len o to,že 1 zdroj ide a 2 zdroj nejde na niektorých PC

Ten zdroj ktory nejde do niektoreho pc tak ten má zrejme málo watov,nato aby pc fungoval. Skús ešte na tom pc kde ti ten zdroj nefunguje napojiť monitor na integrovanu grafiku(procesor), a tu grafiku čo maš v tom pc odpoj. Ak ti pc pôjde tak zdroj je slabý, a budeš musieť zakúpiť (viacej watovy).. Akú tam maš grafickú kartu?

Aha takto, že ti to spravilo zničoho nič.. ? Ako som vyšie písal mal som starý pc kde zničoho nič mi to začalo robiť to isté čo tebe. Chyba bola vo zdroji. Ak chceš mať 100% istotu či ti zdroj pôjde po kúpe nového, tak zakup rovnaký aký si dnes skúšal a fungoval ti :) ...
A v pc si nič nemenil alebo niečo podobné ?..

Ešte som skúsil zdroj Corsair CS550M a ten robil to isté že išiel iba 4 sekundy pričom green power AX550-60APN čo je rovnako s W išiel vporiadku ale chcem kúpiť podobný a chcem aby mi išiel aby nerobilo to isté čo pri Corsair a tom čo mám teraz (350W)

Mal som tam 350W zdroj a fungoval doteraz zničoho nič potrebuje väčší výkon tak sa chcem spýtať ak kúpim silnejší
http://datacomp.sk/evga-500-w1-500w-80-plus_d307877.html
http://datacomp.sk/fortron-fsp460-60hcn-460w-80-bronze_d203319.html
http://datacomp.sk/fortron-ax350-60apn-350w-12cm-80plus-green-power-act-pfc_d118697.html

Alebo mám kúpiť 350W ako som mal doteraz.
A ešte ak kúpim viac W tak mi berie iba toľko koľko spotrebujem alebo viac ?
ak by som už kúpil viac W ak by náhodou PC už nešiel tak aby som tam dal ten zdroj

Ne, tyto zdroje nejsou v pohodě!

Vůbec nechápeš, co se Ti všichni snaží říct: totiž že počet watů není až tak rozhodující.
Hlavní je, jaký maximální proud lze stabilně odebírat z 12-voltové větve, protože témeř vše uvnitř PC se dnes napájí právě z 12 V. A tady se právě liší šmejdovské zdroje (EuroCase, Fortron, ... - vlastně všechny, které jsi sem napsal) od těch kvalitních (třeba Seasonic):
- kvalitní zdroje jsou opravdu schopné dodávat téměř veškerý "papírový" výkon na 12 V větvi a navíc stabilně a dlouhodobě.
- šmejdovské zdroje mají na 12 V jen část výkonu (třeba jen 70 %, zbytek je na 5 V a 3,3 V) a navíc nejsou stabilní a zejména při dlouhodobém zatížení může výstup značně kolísat. Což se může projevit roztodivným chováním systému včetně náhlých pádů.
Čili: kvalitní Seasonic 350 W může mít na 12 V větvi zhruba stejný výkon jako EuroCase 500 W ...
To, že si koupíš silnější zdroj, ničemu nevadí.

Teraz som zapojil ten zdroj a aj starý,a vždy dookola nabieha počítač a vždy dookola sa zapínajú a vypínajú vetráky

Myslím že sa to zmenilo,lebo mi vždy iba nabehoval na 4 sekundy a teraz sa snaží nabehnúť

Přesně to si taky začínám myslet. Nejde mně ale do hlavy, proč s jedním zdrojem to funguje a s dalšíma dvěma to nejde.
Ještě mě napadá vybitá baterie, ale tomu moc nevěřím.
Ideální řešení je přesně jak píšeš. Nechat tam zdroj, který funguje a známému dát ten nový.

Další možnost je špatné zapojení nebo zkrat na case.

Nebudeš tomu věřit, ale včera večer se mi dostal na opravu PC a je tam úplně stejný problém. Žel je to značkový Fujistu Siemens, takže ten zdroj je nestandardní.

Zrovna se tomu věnuju a běží memtest86+ a PC je stabilní po dvou průchodech bez chyb, ale s jiným zdrojem a zapojením jen 20PIN. Pokud zapojím 24PIN, tak to nenaběhne. A to jsem zkoušel 3 zdroje a dělá to u všech. Taky jsem zkusil u toho originálního kobercákem odřezat ten přídavný 4PIN, protože je tam natvrdo, ale stejně to v tom PC nejede a v ostatních PC ano.
Můžeš zkusit zapojit jen 20PIN a ten přídavný 4PIN vynechat. Nemyslím ten k procesoru, ale do desky. Akorát nevím, kam ten zdroj umístím. Asi vezmu kladivo :-D

Samozřejmě ten původní v jiných PC co mám k dispozici funguje.

Tak opraveno, sestaveno, otestováno a vše plně funkční. Musel jsem vyměnit 2 kondenzátory v původním zdroji. Snad se tazateli taky poštěstí.
Zaráží mě jedna věc. Pokud zapojím pouze 20PIN, ventilátor ve zdroji se točí pomalu. Pokud 24PIN, tak jede na plné otáčky.
Jakou to má souvislost s tím přídavným 4PINEM do desky?

Zapol som ho a nenabehoval tak ako vtedy iba 3 sekundy a zas sa vypol a stále nič tak ma napadlo ešte zresetovať cmos a keď som ho zresetoval tak už sa snažil nabehnúť že sa točili všetky ventilátory ale nenabehol systém a tak som to nechal zapnuté a asi po 1 hodine to nabehlo,skúšal som to na starom zdroji čo som tam mal