Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vymena kondenzátorov

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či sa daju vymeniť kondenzátory na zakladnej doske za pomocou domacich potrieb? Skúšal som tie "drátiky" ktoré su na kondenzátore zospoda nahriať pájkovačkou, no ten cin nechce povoliť aby sa kondenzátor dal vybrať. Čo robim zle? Alebo sa to neda za pomoci pájkovačky vymeniť?

Potřebuješ hodně výkonnou mikropájku, nebo dvě mikropájky, nebo ještě lépe horkovzduch na předehřátí pájenýho místa (k tomu tu mikropájku). Základní desky obsahují hodně mědi, která odvádí teplo a pájený bod se dostatečně rychle neprohřeje.
Dá se to i jednou mikropájkou, ale chce to trpělivost a nějaký zkušenosti s pájením se taky hodí.

Dneska se to s bezolovnatou pájkou dělá vážně špatně, ale jde to. Jak už psal Karel a Prasak, chce to trpělivost.
Taky můžeš "přefiknout" ty kondíky a napájet to na ten zbytek, co zůstane na desce.

Dva nebo tři roky zpět jsem kamarádovi pájel kondenzátory totálně prasáckým stylem. Nechal jsem tam ty nafouknuté a z druhé strany desky na ně napájel dráty a vyvedl k desce, protože měly větší kapacitu, byly širší a nevlezly by se tam. Byl to takový pokus, ale do dneška to PC funguje.