Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový ochranný update pro procesory Intel?

Dobrý den, dneska jsem viděl na nemálo stránkách, že se má do týdne ukázat aktualizace, která zpomalí některé i5 a i7 až o 30%...
A rád bych věděl pár věcí: Opravdu to tak bude? Kterých procesorů se to týká (mám i7-7700K)? A pokud se to bude týkat i mně, nevíte jak vypnout přístup aktualizací? =D
Děkuji

AMD tvrdě zápasí, aby bylo z omezení vyjmuto, neboť chyba, jejíž oprava to výkonnostní omezení způsobuje se týká výhradně procesorů intel. Co se týká OS, oprava chyby a tudíž zpomalení se týká pouze OS, které pracují ve více úrovních přístupu k paměti. Cokoliv jiného tedy není například hypervisor od VMWare, toho se chyba vůbec netýká.

Pro tazatele - záleží na použití počítače. Většiny domácích počítačů se to dotkne velmi málo, kvůli jejich stylu práce. Co je pro intel ale kritické nejsou domácí uživatelé, ale servery, kde jasně dominuje a tam k těm výkonnostním propadům bude opravdu docházet.

Tady jde spíš o to, že díky mikrokódu v procesoru (který obsahuje i AMD) má ten, kdo se k ovládání dostane přístup k čemukoliv na nejnižší úrovni - disk, síť, ...
A je úplně jedno, co je nad tím, zbytek už záleží na tom, co si pro přístup k tomu, co potřebuje stáhne z netu.

Další problém který vidím je prosté vyřazení procesoru. Třeba válka - stačí vyřadit procesory a hospodářství končí.